PARTNER PORTALU
  • BGK

Stary most na Wiśle w Sandomierzu zamknięty

  • PAP    24 kwietnia 2013 - 20:29
Stary most na Wiśle w Sandomierzu zamknięty

Od czwartku zostanie zamknięty stary most na Wiśle w Sandomierzu - poinformował kielecki oddział GDDKiA. Oznacza to, że ruch będzie odbywał się wyłącznie nową przeprawą.
Obecnie ruch odbywa się po obu mostach; starym - dla samochodów jadących w kierunku Stalowej Woli i nowym - w kierunku Kielc.

"Od czwartku ruch w obu kierunkach będzie odbywał się wyłącznie po nowej przeprawie" - powiedziała PAP Małgorzata Pawelec-Buras z kieleckiego oddziału GDDKiA. Stary most zostanie zamknięty, ponieważ według ekspertyz budowlanych konieczny jest natychmiastowy remont przeprawy oraz jej wzmocnienie.

Przełożenie ruchu na nowy most planowane jest w czwartek przed południem. Wcześniej musimy sprawdzić i zaakceptować nową organizację ruchu - wyjaśniła Pawelec-Buras.

GDDKiA planuje rozbiórkę starego mostu do podpór. Po ich wzmocnieniu wybudowana zostanie nowa konstrukcja. Nie wiadomo jednak, kiedy rozpocznie się przebudowa mostu; wszystko będzie zależało od tego, kiedy znajdą się pieniądze na inwestycję. "Na razie nie mamy informacji, kiedy to finansowanie będzie możliwe" - powiedziała Pawelec-Buras.

Mosty na Wiśle w Sandomierzu są częścią liczącej 165 km drogi krajowej nr 77 Lipnik-Przemyśl, łączącej województwa świętokrzyskie i podkarpackie. Trasa jest ważnym elementem sieci dróg łączących centralną i południowo-wschodnią Polskę z Ukrainą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.