PARTNER PORTALU
  • BGK

Stary Sącz buduje park wodny

  • PAP    4 grudnia 2012 - 15:07
Stary Sącz buduje park wodny

W Starym Sączu nad brzegiem Dunajca, na kilkuhektarowym terenie stawów powyrobiskowych, powstanie za 2,3 mln zł Zespół Rekreacyjno-Parkowy i Park Wodny "Stawy". We wtorek podpisano umowę na wykonanie inwestycji, która ma być gotowa latem 2013 r.
Na zlecenie gminy Stary Sącz zrealizuje ją firma Skanska.

Według projektu, kąpielisko nad stawami będzie miało piaszczystą plażę z pomostami. Powstanie też magazyn, przystań do cumowania rowerów wodnych, łódek i kajaków, budynek socjalno-administracyjny oraz wieże obserwacyjne dla ratowników wodnych. W Parku powstaną też pochylnie do wodowania sprzętu pływackiego i drogi wewnętrzne.

"W ramach inwestycji wybudujemy boisko plażowe i plac zabaw dla dzieci" - poinformował Marek Kucwaj z firmy Skanska. "Konieczne będzie także pogłębienie dna stawu oraz odpowiednie wyprofilowanie i zabezpieczenie jego brzegów" - dodał.

Przy Parku Wodnym "Stawy" powstanie też parking na 40 samochodów. Skanska wykona również niezbędną infrastrukturę techniczną na terenie parku wodnego i przyłącza energetyczne.

Zdaniem władz Starego Sącza, inwestycja przyczyni się do rozwoju ruchu turystycznego, podniesie atrakcyjność miasta i przyciągnie do niego osoby spragnione wypoczynku nad wodą.

Stawy powyrobiskowe po dawnych żwirowniach w Starym Sączu, gdzie powstanie park, to kilkuhektarowy malowniczy teren nad brzegiem Dunajca, położony blisko zabytkowego centrum miasta, niedaleko jego obwodnicy i drogi krajowej 87 do Nowego Sącza. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.