Statkiem z Krakowa do Wiednia

  • Przegląd prasy/Dziennik Polski/PAP
  • 24-09-2010
  • drukuj
W Krakowie poważnie rozważa się plany budowy Kanału Śląskiego, który wraz z kanałem łączącym Odrę z Dunajem i Łabą, zapewniłby połączenie miasta z europejskim systemem sieci dróg wodnych.

Taki kanał przyniósłby wielką korzyść dla Krakowa i Małopolski. Zapewniłby otwarcie na międzynarodowe drogi wodne. Budowa tego typu połączeń jest zgodna z dyrektywami unijnymi, dotyczącymi preferencji dla transportu wodnego” – pisze „Dziennik Polski”.

Co do kanału łączącego Odrę, Dunaj i Łabę, to byłby on drogą wodną o długości ok. 550 km. Najbardziej zabiegają o nią Czesi. Dzięki kanałowi zyskaliby wodne połączenie z trzema morzami: Bałtykiem przez Odrę, Morzem Czarnym przez Dunaj i Morzem Północnym przez Łabę. Liczą, że przedsięwzięcie zostanie dofinansowane ze środków unijnych w latach 2014-2020.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Bardziej idiotycznego planu,jak budowa kanału do Dunaju,Łaby i Odry nie znam !!!! Nie dziwię się że główni sprawcy powodzi w Polsce Czesi zabiegają o tę inwestycję !!! Będą mogli wtedy planować sobie komu podlewać więcej wody a komu mniej !!! Samorządowcom Małopolskim radzę aby zajęli się lepiej ...własnym podwórkiem dotyczącym inwestycji związanych z regulacją rzek oraz ujęć retencyjnych w obszarze województwa małopolskiego i nie tak jak przy budowie Świnnej Poręby (30 lat) !!!!!!! rozwiń

MATRIX, 2010-09-25 18:43:46 odpowiedz

Budowa kanału mało realna z uwagi na duże koszta.

Alex, 2010-09-25 12:47:59 odpowiedz

Już zbudowaliśmy autostrady teraz bierzemy się za kanały , a jutro będziemy robić windę w kosmos .

były S, 2010-09-24 14:55:11 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE