PARTNER PORTALU
  • BGK

Sting zagrał na otwarcie Stadionu Miejskiego

  • PAP    21 września 2010 - 08:43
Sting zagrał na otwarcie Stadionu Miejskiego

Ponad 30 tys. osób wysłuchało największych przebojów Stinga.Wraz z londyńską Królewską Orkiestrą Filharmoniczną wystąpił on w poniedziałek na otwarciu Stadionu Miejskiego w Poznaniu – areny euro 2012.
Artysta podczas dwuipółgodzinnego występu zaśpiewał swoje największe hity „If I ever lose my faith in you”, „Englishman in New York” czy „Shape of my heart”. Nie zabrakło piosenek z twórczości The Police, którego liderem był Sting. Poznańska publiczność owacyjnie przyjęła znane utwory jak: „Roxanna” czy „Every Little Thing She Does Is Magic”.

Artysta szybko nawiązał kontakt z widownią i nie tylko zwrotami typu „jak się macie?” czy „dziękuję”. Utwór „Russians” zapowiedział wprawdzie z kartki, ale po polsku: „jest to piosenka o zimnej wojnie”. Ostatnie przeboje w tym m.in. „Every breath you take” publiczność zarówno na trybunach, jak i ta, która zajęła krzesła na płycie, oglądała na stojąco, entuzjastycznie reagując.

Poznań od kilku dni żył nie tylko samym koncertem sławnego artysty, ale także oficjalnym otwarciem stadionu. Dla organizatorów był to prawdziwy wyścig z czasem. Obiekt, który wciąż przypomina plac budowy dopiero w piątek otrzymał wszelkie niezbędne pozwolenia od policji, straży pożarnej i nadzoru budowlanego na użytkowanie.

Jeszcze w dniu koncertu na stadionie i wokół pracowały dziesiątki robotników. Po koncercie prace będą trwały przez kilka miesięcy, ale wokół obiektu – powstaną m.in. chodniki, drogi dojazdowe, parkingi oraz boiska treningowe.

Poznański stadion jest pierwszą z czterech polskich aren gotowych na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 r. Jego modernizacja rozpoczęła się jeszcze w 2003 r. i kosztowała ponad 700 mln zł.

Obiekt ma klasę elite, czyli spełnia wszelkie wymogi organizacji meczów piłkarskich najwyższej rangi. Na czterech, przykrytych membranowym dachem trybunach jest ponad 43 tys. miejsc siedzących, ale zgodnie z wymogami UEFA na euro 2012 ich liczba zostanie ograniczona do 41 tys.

Stadion dysponuje odpowiednią liczbą miejsc dla niepełnosprawnych, a projektanci uwzględnili kryteria ekologiczne m.in. poprzez zainstalowanie podziemnych zbiorników na wodę deszczową, która używana będzie m.in. do zraszania murawy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.