PARTNER PORTALU
  • BGK

Stołeczna Jagiellońska bez tramwajów

  • aw    1 czerwca 2015 - 14:32

Przez cały niemal czerwiec tramwaje nie będą kursowały ul. Jagiellońską, między ul. Ratuszową a pętlą Żerań FSO. Pasażerowie będą musieli się przesiąść w zastępcze autobusy. Wszystko z powodu modernizacji torowiska.
Jak podaje stołeczny ratusz, tramwaje znikną z Jagiellońskiej 4 czerwca a wrócą na tory w poniedziałek 29 czerwca. W tym czasie pięć linii tramwajowych będzie kursowało na trasach objazdowych.

Tramwaje linii 6 i 28 zamiast ul. Ratuszową i Jagiellońską będą jeździły ul. 11 Listopada i Starzyńskiego, a linii 18 pojadą ul. Mickiewicza do pętli Marymont Potok.

Swoją trasę zmienia także tramwaje linii 20, które po zjeździe z mostu Śląsko-Dąbrowskiego skręcą w ul. Targową i Kijowską po czym dojadą do pętli Kawęczyńska-Bazylika. Z tej pętli zostaną natomiast wycofane tramwaje linii 13, które będą dojeżdżały do Dworca Wschodniego.

Autobusy linii 509 i 518 będą się zatrzymywały na dodatkowych przystankach na ul. Jagiellońskiej. Zostanie również wydłużona trasa linii 516 - autobusy pojadą ul. Jagiellońską, Ratuszową i Targową do Dworca Wileńskiego (powrót przez ul. Jagiellońską).

Zmiany w ruchu spowodowane są pracami torowymi. Tramwajarze zmodernizują torowiska w okolicy pl. Hallera. Na odcinku ul. Ratuszowa – Rondo Starzyńskiego i na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Golędzinowskiej zostaną wymienione tory, a perony zostaną przystosowane do obsługi składów niskopodłogowych. Pojawi się również nowa nawierzchnia na chodnikach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.