PARTNER PORTALU
  • BGK

Stołeczna obwodnica przegrywa ze zwierzętami

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza Warszawa    11 lutego 2013 - 08:51
Stołeczna obwodnica przegrywa ze zwierzętami

Drogowcy twierdzą, że wschodnią obwodnicę Warszawy zbudowaliby już siedem razy, ale na przeszkodzie stają chronione gatunki zwierząt.
Jak donosi stołeczna „Gazeta Wyborcza” w tym tygodniu zaczynają się spotkania informacyjnych dla mieszkańców terenów, które ma przecinać 15-kilometrowa droga na przedłużeniu Trasy Toruńskiej - od Marek i Ząbek, przez Zielonkę i Rembertów, po Wesołą i Sulejówek.

Jak przypomina dziennik poprzednie przygotowania trwały od 2005 r. Inwestycja była torpedowana przez polityków i ekologów.

Gwoździem do trumny dla inwestycji okazało się odkrycie zagrożonej wyginięciem rybki w jeziorku koło Zielonki. Trasa miała ten akwen przecinać. Teraz na przeszkodzie mogą stanąć żółwie  - pisze „GW”.

Cały artykuł czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • 777, 2013-02-11 10:58:57

    Oj, to niejest takie proste. Wiekszośc tzw. organizacji proekologicznych jest finansowana przez rózne tajne sluzby, Aby wiedzieć kto za nimi stoi, trzeba się zastanowic kto i jaki ma interes. Najbardziej jaskrawym przykładem jest gaz łupkowy, gdzie protesty finansuje Rosja i jesj służby specjalne.......bo to zagraża ich interesom.  rozwiń
  • krzyciel, 2013-02-11 10:19:58

    To nie obwodnica przegrywa ze zwierzętami - to przegrywają ludzie. Jak długo jeszcze interesy zwierząt będą stawiane ponad interesami ludzi? Czy ktoś wreszcie się obudzi i postawi sprawy na nogach, bo obecnie stoją na głowie.NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: