Stołeczna obwodnica przegrywa ze zwierzętami

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza Warszawa
  • 11-02-2013
  • drukuj
Drogowcy twierdzą, że wschodnią obwodnicę Warszawy zbudowaliby już siedem razy, ale na przeszkodzie stają chronione gatunki zwierząt.
Stołeczna obwodnica przegrywa ze zwierzętami

Jak donosi stołeczna „Gazeta Wyborcza” w tym tygodniu zaczynają się spotkania informacyjnych dla mieszkańców terenów, które ma przecinać 15-kilometrowa droga na przedłużeniu Trasy Toruńskiej - od Marek i Ząbek, przez Zielonkę i Rembertów, po Wesołą i Sulejówek.

Jak przypomina dziennik poprzednie przygotowania trwały od 2005 r. Inwestycja była torpedowana przez polityków i ekologów.

Gwoździem do trumny dla inwestycji okazało się odkrycie zagrożonej wyginięciem rybki w jeziorku koło Zielonki. Trasa miała ten akwen przecinać. Teraz na przeszkodzie mogą stanąć żółwie  - pisze „GW”.

Cały artykuł czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Oj, to niejest takie proste. Wiekszośc tzw. organizacji proekologicznych jest finansowana przez rózne tajne sluzby, Aby wiedzieć kto za nimi stoi, trzeba się zastanowic kto i jaki ma interes. Najbardziej jaskrawym przykładem jest gaz łupkowy, gdzie protesty finansuje Rosja i jesj służby specjalne.......bo to zagraża ich interesom. rozwiń

777, 2013-02-11 10:58:57 odpowiedz

To nie obwodnica przegrywa ze zwierzętami - to przegrywają ludzie. Jak długo jeszcze interesy zwierząt będą stawiane ponad interesami ludzi? Czy ktoś wreszcie się obudzi i postawi sprawy na nogach, bo obecnie stoją na głowie.

krzyciel, 2013-02-11 10:19:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE