PARTNER PORTALU
  • BGK

Stolica targuje się z kościołem o grunty

  • Przegląd prasy/PAP/Życie Warszawy    17 marca 2011 - 06:15
Stolica targuje się z kościołem o grunty

Kościół prawosławny stara się o grunt od miasta pod budowę cerkwi. Już dwie lokalizacje radni Ursynowa oprotestowali. Udało się jednak dojść do porozumienia.
Kościół prawosławny od lat szukał działki w południowej części stolicy, którą mógłby przejąć w zamian za grunty utracone na podstawie dekretu Bieruta. W przyszłym roku może ruszyć budowa cerkwi na Ursynowie – pisze „Życie Warszawy”.

Nowa cerkiew jest w stolicy potrzebna. Teraz są tylko dwie, na Pradze-Północ i na Woli. Kościół stara się o zamienny grunt od miasta, za teren przy Wolskiej 139, od dziesięciu lat. Poszukiwania zaczęły się dość niefortunnie, bo poprzednie dwie lokalizacje oprotestowali radni Ursynowa.

Udało się za trzecim razem. Władze Kościoła prawosławnego zaproponowały, by miasto przekazało im działkę w pobliżu Mysiadła, przy ul. Puławskiej.
To teren przy samej granicy z Piasecznem. Nie koliduje z żadnymi planami, poza tym kościół będzie doskonale widoczny i będzie miał dobry dojazd.

W stolicy powstaje już także jeden meczet, a drugi czeka na dokumentację. Nie będzie natomiast nowej synagogi ani kościoła ewangelicko-augsburskiego – informuje „Życie Warszawy”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.