Strategia sportu dla stolicy

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy
  • 04-11-2010
  • drukuj
Rozwój sportu masowego, budowa hali na 20 tys. widzów, basenu olimpijskiego i modernizacja stadionu Polonii – to niektóre zadania dla warszawskiego sportu do roku 2020.

Rada stolicy przyjęła uchwałę o „Strategii rozwoju sportu w Warszawie do 2020 roku”. Dokument przygotowało kierownictwo Biura Sportu, które ma zajmować się jego realizacją. W strategii przedstawiono analizę sytuacji w latach 2006-2009. W tym czasie nakłady na sport wzrosły w stolicy czterokrotnie, na inwestycje dwunastokrotnie. Przybyło 300 klubów – pisze „Życie Warszawy”.

Pięć najważniejszych celów rozwoju opisanych w strategii to: wychowanie fizyczne dzieci i sport szkolny, sport jako forma aktywności fizycznej mieszkańców, szkolenie i współzawodnictwo sportowe, kształcenie i doskonalenie kadry trenerskiej oraz budowa i modernizacja infrastruktury sportowej.

W dokumencie zapisano, że muszą powstać: stadion lekkoatletyczny (na terenach dzisiejszej Skry), spełniający standardy światowe, pływalnia olimpijska, wielofunkcyjna hala sportowa o pojemności 15 – 20 tys. miejsc i stadion piłkarski z widownią dla 15-20 tys. osób (na obiekcie użytkowanym przez Polonię).

Kontynuowany ma być program budowy boisk wielofunkcyjnych, tzw. syrenek. W „Strategii...” zapisano rolę sektorów publicznego, społecznego i prywatnego w realizacji zadań z podkreśleniem roli inwestorów prywatnych. Stadion przy ul. Konwiktorskiej ma być rozbudowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego – podaje „Życie Warszawy”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE