PARTNER PORTALU
  • BGK

Strategia sportu dla stolicy

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    4 listopada 2010 - 08:23

Rozwój sportu masowego, budowa hali na 20 tys. widzów, basenu olimpijskiego i modernizacja stadionu Polonii – to niektóre zadania dla warszawskiego sportu do roku 2020.
Rada stolicy przyjęła uchwałę o „Strategii rozwoju sportu w Warszawie do 2020 roku”. Dokument przygotowało kierownictwo Biura Sportu, które ma zajmować się jego realizacją. W strategii przedstawiono analizę sytuacji w latach 2006-2009. W tym czasie nakłady na sport wzrosły w stolicy czterokrotnie, na inwestycje dwunastokrotnie. Przybyło 300 klubów – pisze „Życie Warszawy”.

Pięć najważniejszych celów rozwoju opisanych w strategii to: wychowanie fizyczne dzieci i sport szkolny, sport jako forma aktywności fizycznej mieszkańców, szkolenie i współzawodnictwo sportowe, kształcenie i doskonalenie kadry trenerskiej oraz budowa i modernizacja infrastruktury sportowej.

W dokumencie zapisano, że muszą powstać: stadion lekkoatletyczny (na terenach dzisiejszej Skry), spełniający standardy światowe, pływalnia olimpijska, wielofunkcyjna hala sportowa o pojemności 15 – 20 tys. miejsc i stadion piłkarski z widownią dla 15-20 tys. osób (na obiekcie użytkowanym przez Polonię).

Kontynuowany ma być program budowy boisk wielofunkcyjnych, tzw. syrenek. W „Strategii...” zapisano rolę sektorów publicznego, społecznego i prywatnego w realizacji zadań z podkreśleniem roli inwestorów prywatnych. Stadion przy ul. Konwiktorskiej ma być rozbudowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego – podaje „Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.