PARTNER PORTALU
  • BGK

Strategiczna droga w Wałbrzychu przebudowana

  • AW    29 lipca 2013 - 18:59
Strategiczna droga w Wałbrzychu przebudowana

Zakończyła się przebudowa ul. Uczniowskiej. Wartość całej inwestycji to ok.13 mln zł, z czego ponad 11 mln wyłożyła UE.
Jak informuje wałbrzyski magistrat, dobiegła końca inwestycja pn. „Przebudowa ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu wraz z budową drugiej jezdni, od skrzyżowania z ul. Wrocławską do skrzyżowania z ul. Stacyjną”.

- Inwestycja ta ma charakter strategiczny, głównie z uwagi na sąsiedztwo z terenami Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To ważny węzeł komunikacyjny, który w połączeniu z zaplanowaną na ten rok inwestycją przebudowy wjazdu do Wałbrzycha, będzie miał kluczowy wpływ na rozwój gospodarczy miasta, ale i całej Aglomeracji Wałbrzyskiej – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Wartość całej inwestycji to ok.  13 mln  zł brutto, z czego kwota dofinansowania 85 proc.

Prace rozpoczęły się w czerwcu 2012r. i trwały rok. W zakresie inwestycji było wykonanie nowej oraz remont istniejącej jezdni, chodników  i zatok autobusowych na ul. Uczniowskiej. Wymagało to m.in. rozbiórki dwóch budynków mieszkalnych kolidujących z budową drogi, budowy nowych nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek rowerowych.  Przebudowano  oświetlenie, sieci wodociągowe i gazowe. Odnowiono bariery, poręcze, ogrodzenia, zbudowano ekrany akustyczne. Przebudowana została sygnalizacja świetlna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: