PARTNER PORTALU
  • BGK

Strefa Euro 2012 w Radomiu

  • www.radomnews.pl    7 maja 2012 - 12:54
Strefa Euro 2012 w Radomiu

W Radomiu powstanie jedna ze Stref Kibica Fanzone UEFA EURO 2012, w której spotkania piłkarskie obejrzeć będzie mogło kilka tysięcy ludzi.
Na ul. Grzecznarowskiego (tam właśnie zostanie ulokowana strefa kibica) znajdą się również stadion, pub i strefa piknikowa. Imprezę uświetni swoim występem zespół Lombard.

Radom (zabierz głos/oceń prezydenta) zdołał spełnić wysokie wymagania UEFA i znalazł się w elitarnym gronie miast, w których utworzona zostanie strefa kibica. Fani futbolu będą mieli możliwość bezpośredniego oglądania transmisji ze spotkań UEFA EURO 2012 na ekranie o powierzchni 30 metrów kwadratowych oraz w namiotach gastronomicznych na ekranach LCD, wspólnie przeżywając wielkie sportowe emocje towarzyszące tym wydarzeniom.

Radomska Strefa Kibica Fanzone UEFA EURO 2012 powstanie przy ulicy Grzecznarowskiego CH M1. Zajmie powierzchnię około 5 tysięcy metrów kwadratowych. Oprócz najważniejszego jej elementu, czyli sceny z telebimem, znajdzie się tu trawiaste boisko o wymiarach 45 x 25 metrów, trybuny na 800 miejsc siedzących, lokale gastronomiczne i miejsca oferujące relaks i zabawę.

Funkcjonować będzie między 1 czerwca a 5 lipca, od 9 rano do 2 w nocy. We wszystkie dni trwania UEFA 2012 wstęp do strefy będzie bezpłatny. W czasie, gdy nie będą się odbywały mecze UEFA EURO 2012, w strefie odbywać się będą imprezy artystyczne. Swój przyjazd zapowiedział zespół Lombard.

Podczas funkcjonowania Strefy Kibica planowane jest także zorganizowanie strefy zabaw, turnieju piłki nożnej dla dzieci i młodzieży oraz konkursów o tematyce sportowej z nagrodami.

Radomska Strefa Kibica Fanzone UEFA EURO 2012 organizowana jest przez Aviator Bis – oficjalnego partnera sponsora UEFA EURO 2012 we współpracy z Gminą Miasta Radomia. Jest jedyną oficjalną strefą Fanzone, nie wliczając miast, w których rozgrywane będą mecze oraz strefy miasta Krakowa (zabierz głos/oceń prezydenta). Finansowy wkład miasta w organizację tego przedsięwzięcia to 150 tysięcy złotych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.