PARTNER PORTALU
  • BGK

Strefa wreszcie ożyje

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Opole    28 lutego 2011 - 07:58

Wiosną ruszy pierwsza inwestycja w opolskiej podstrefie specjalnej strefy ekonomicznej. A na początku marca działkę w niej kupi kolejny inwestor. W strefie w końcu zacznie się coś dziać.
Opole czeka na to już od sześciu lat. Opolska podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstała w 2005 r. Dotąd jednak nie miała szczęścia do inwestorów. Albo nie było chętnych na wykup działek, albo też mimo takich transakcji nie dochodziło do sfinalizowania inwestycji – pisze „Gazeta Wyborcza Opole”.

Jednak niebawem rozpocznie się tam budowa pierwszego zakładu produkcyjnego. Tak w każdym razie zapewnia szefostwo opolskiej firmy Art Odlew, która od 30 lat zajmuje się produkcją wyrobów z brązu, mosiądzu i aluminium. W październiku ubiegłego roku wygrała przetarg na działkę w strefie. Za 1,2 ha zapłaciła 700 tys. zł. Inwestycja ma kosztować mniej więcej 6 mln zł.

Wszystko też wskazuje na to, że w strefie pojawi się niebawem kolejny inwestor. Tym razem niemal identycznej wielkości działkę sprzedaje Agencja Nieruchomości Rolnych, która jest współwłaścicielem terenów w strefie. Jest firma, która zadeklarowała chęć zakupu tej działki. Na razie wiadomo, że chce tam zbudować także halę produkcyjną w branży metalurgicznej.

Co ważne, wciąż jest także szansa, że w tym roku ruszy w strefie największa planowana inwestycja. Firma Polnord, jeden z krajowych liderów branży deweloperskiej, w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego chce razem z miastem wybudować tam biurowiec za blisko 60 mln zł – informuje „Gazeta Wyborcza Opole”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.