PARTNER PORTALU
  • BGK

Studio filmowe Stocznia Gdynia

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Trójmiasto    12 marca 2011 - 08:16
Studio filmowe Stocznia Gdynia

Hugh Welchman, laureat Oscara za animację „Piotruś i wilk”, otwiera w Gdyni studio filmowe. Siedzibą BreakThru Films będą biurowiec i stara kotłownia na terenie byłej stoczni.
Dużą rolę o lokalizacji studia odegrała zachęta finansowa ze strony Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która zaproponowała miejsce na terenach postoczniowych. A także atrakcyjne położenie miasta, umożliwiające ściągnięcie tutaj ludzi do pracy z całego świata – pisze „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”.

BreakThru Films na początek zajmą część biurowca po dyrekcji Stoczni Gdynia. Za rok lub dwa strefa wyremontuje dla nich starą kotłownię, w której powstanie hala zdjęciowa.

Na razie studio rozgościło się w Gdyńskiej Szkole Filmowej w Orłowie, od której wynajmuje pomieszczenia i z którą od kilku miesięcy współpracuje. Z czasem absolwenci tej szkoły mogą znaleźć pracę w BreakThru Films.

Podobnie jak artyści po gdańskiej ASP, których studio chce zatrudnić przy produkcji filmu „Vincent” o van Goghu, który na podstawie scenariusza gdańskiego literata Jacka Dehnela reżyseruje Dorota Kobiela – podaje „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.