PARTNER PORTALU
  • BGK

Subwencja na remont Szosy Lubickiej

  • GK/torun.pl    20 czerwca 2012 - 10:03
Subwencja na remont Szosy Lubickiej

Toruń otrzyma ponad 800 tys. zł na remont Szosy Lubickiej. Środki pochodzą z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.
To kolejne dofinansowanie, jakie miasto zdobyło na remont jednej z najważniejszych ulic Torunia.

W tym roku Szosa Lubicka jest remontowana na odcinku od pl. Daszyńskiego do wjazdu do nowego osiedla, na wysokości gazowni. Nowy wygląd zyska zarówno jezdnia południowa jak i północna. Na odcinku 460 metrów zostanie wymieniona podbudowa i ułożona nowa nawierzchnia bitumiczna (6720 m2).

W ramach prac zostaną wykonane wjazdy i zatoka postojowa (270 m2). Remont będzie kosztował około 1,8 milionów złotych, z czego ponad 800 tysięcy będzie pochodziło ze środków rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Warto podkreślić, że nie jest to jedyna subwencja, jaką Toruń pozyskał na remont Szosy Lubickiej. W 2010 roku otrzymał prawie 2 miliony na remont kapitalny, który został wykonany na odcinku od ul. Targowej do Waryńskiego oraz remont przejścia podziemnego na wysokości ul. Wyszyńskiego.

Z kolei w 2009 roku otrzymaliśmy 2 mln 300 na remont Szosy Lubickiej na remont odcinka od placu Sybiraków do Leszczynowej (jezdnia północna) oraz odcinka Ślaskiego-Wyszyńskiego (jezdnia południowa).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.