PARTNER PORTALU
  • BGK

Sulechów bogatszy w basen

  • KB/ UMWL    27 sierpnia 2010 - 18:30

W sobotę 28 sierpnia oficjalnie otwarte zostaną nowy basen i wyremontowany stadion w Sulechowie.
Inwestycja kosztowała blisko 24,5 mln zł, z czego 12 mln zł pochodziło z lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Mieszkańcy Sulechowa i okolic wreszcie będą mogli skorzystać z wodnego relaksu nie tylko latem, kiedy czynna jest odkryta pływalnia, ale przez cały rok. W sobotę zostanie otwarty kryty basen. Obiekt znajduje się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.  W budynku są basen rekreacyjny o powierzchni ponad 162 m kw., basen pływacki z sześcioma torami o powierzchni 312,5 m kw., brodzik dla dzieci (21 m kw.), jaccuzi, sauna i zespół odnowy fizycznej (siłownia, fitness, masaże). Dodatkowym elementem będą boiska do siatki plażowej.

Dzięki zastosowaniu odnawialnych źródeł energii, budynek będzie znacznie tańszy w utrzymaniu niż obiekty o podobnej wielkości i przeznaczeniu. Na dachu zamontowane są panele solarne i elementy wentylacji. Solary mają powierzchnię 320 m kw. Pozwalają pokrycie potrzeb cieplnych w okresie od maja do lipca na poziomie 280 kW oraz przy słonecznych dniach zimą na poziomie 100 kW. Natomiast wentylacja zaprojektowana została w ten sposób, że zapewnia trójstopniowy odzysk ciepła z powietrza. Ciepło będzie odzyskiwane również w tzw. wód popłucznych i zewnętrznej kanalizacji wewnętrznej.

Projekt zakładał również przebudowę miejskiego stadionu. Odnowione zostały trybuny, boisko treningowe. W ramach zadania powstały również dodatkowo boiska zewnętrzne – do treningów i boisko wielofunkcyjne. Na terenie ośrodka jest również parking dla zmotoryzowanych gości. Dzięki inwestycji powstało 18 nowych miejsc pracy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.