PARTNER PORTALU
  • BGK

Sulechów bogatszy w basen

  • KB/ UMWL    27 sierpnia 2010 - 18:30

W sobotę 28 sierpnia oficjalnie otwarte zostaną nowy basen i wyremontowany stadion w Sulechowie.
Inwestycja kosztowała blisko 24,5 mln zł, z czego 12 mln zł pochodziło z lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Mieszkańcy Sulechowa i okolic wreszcie będą mogli skorzystać z wodnego relaksu nie tylko latem, kiedy czynna jest odkryta pływalnia, ale przez cały rok. W sobotę zostanie otwarty kryty basen. Obiekt znajduje się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.  W budynku są basen rekreacyjny o powierzchni ponad 162 m kw., basen pływacki z sześcioma torami o powierzchni 312,5 m kw., brodzik dla dzieci (21 m kw.), jaccuzi, sauna i zespół odnowy fizycznej (siłownia, fitness, masaże). Dodatkowym elementem będą boiska do siatki plażowej.

Dzięki zastosowaniu odnawialnych źródeł energii, budynek będzie znacznie tańszy w utrzymaniu niż obiekty o podobnej wielkości i przeznaczeniu. Na dachu zamontowane są panele solarne i elementy wentylacji. Solary mają powierzchnię 320 m kw. Pozwalają pokrycie potrzeb cieplnych w okresie od maja do lipca na poziomie 280 kW oraz przy słonecznych dniach zimą na poziomie 100 kW. Natomiast wentylacja zaprojektowana została w ten sposób, że zapewnia trójstopniowy odzysk ciepła z powietrza. Ciepło będzie odzyskiwane również w tzw. wód popłucznych i zewnętrznej kanalizacji wewnętrznej.

Projekt zakładał również przebudowę miejskiego stadionu. Odnowione zostały trybuny, boisko treningowe. W ramach zadania powstały również dodatkowo boiska zewnętrzne – do treningów i boisko wielofunkcyjne. Na terenie ośrodka jest również parking dla zmotoryzowanych gości. Dzięki inwestycji powstało 18 nowych miejsc pracy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.