PARTNER PORTALU
  • BGK

Superdotacja na inwestycję trwającą od lat 80.

  • RAF    14 maja 2010 - 18:00

Czerwionka-Leszczyny otrzymała w tym tygodniu największą z dotychczasowych udzielonych gminie dotacji - w rekordowej kwocie aż 11, 5 mln złotych. Zakończy za te pieniądze inwestycję prowadzoną od... ponad 20 lat.
Środki przeznaczone zostaną na realizację projektu: zmiana funkcji hali widowiskowo-sportowej na centrum kulturalne i edukacyjne. Całkowity koszt zadania wyniesie ponad 16 milionów złotych.

Przedmiotem projektu jest zaprojektowanie i wykonanie robót mających na celu ukończenie budowy będącej obecnie w stanie surowym hali widowiskowo-sportowej. A w efekcie uzyskanie w ramach tego obiektu  niezależnych funkcjonalnie części: teatralno-widowiskowej i edukacyjnej obejmującej m.in. salę widowiskowo-teatralną, dwie sale konferencyjne z przeznaczeniem na prowadzenie szkoleń oraz części rekreacyjnej – sali gimnastycznej z węzłami sanitarnymi.

Budowa obiektu rozpoczęła się w latach osiemdziesiątych. W 1989 r. przerwano wszystkie prace pozostawiając budynek w stanie surowym otwartym. W 1997 ukończono budowę krytej pływalni. W 2003 roku gmina oddała do użytku część budynku z przeznaczeniem na OPS. W 2007 dokończono obmurowanie i zadaszenie nad częścią sceniczną hali widowiskowej, co zamknęło stan surowy.

W ramach projektu zagospodarowany zostanie także teren wokół budynku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.