PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwałki będą mieć lotnisko?

  • PAP/AT    20 lipca 2017 - 13:45
Suwałki będą mieć lotnisko?
Suwałki chcą rozpocząć budowę lotniska jeszcze w tym roku i zakończyć we wrześniu 2018 roku (fot.pixabay.com)

Władze Suwałk (Podlaskie) złożyły wniosek ws. pozwolenia na budowę lokalnego lotniska.
Władze Suwałk (Podlaskie) złożyły wniosek do wojewody podlaskiego ws. pozwolenia na budowę lokalnego lotniska, które miasto chce wybudować za ok. 15 mln zł.

Projekt zakłada budowę lotniska dla małych samolotów pasażerskich przewożących do 50 osób. W tym celu trzeba wybudować pas startowy o długości 1320 m oraz infrastrukturę niewielkiego portu lotniczego. Według wyliczeń magistratu inwestycja może kosztować do 15 mln zł.

Władze miasta już w styczniu br. wystąpiły z wnioskiem o pozwolenie na budowę, ale musiały go wycofać i poprawić. Jak informuje kierownik biura prezydenta Suwałk Kamil Sznel, wniosek został złożony ponownie i władze mają nadzieję, że pozwolenie będzie w miarę szybko.

Czytaj też: Centralny Port Lotniczy "zamknie" lotniska

"Jeszcze w lipcu podpiszemy porozumienie z inwestorem prywatnym, który chce partycypować w kosztach tego przedsięwzięcia. Na przełomie lipca i sierpnia ogłosimy także przetarg na budowę lotniska" - powiedział Sznel.

W magistracie mają nadzieję, że część pieniędzy na inwestycję przekaże także Urząd Marszałkowski. "Przedstawiciele zarządu województwa obiecali nam wcześniej takie wsparcie" - dodał Sznel.

Miasto chce rozpocząć budowę lotniska jeszcze w tym roku i zakończyć we wrześniu 2018 roku.

W województwie podlaskim ma powstać podobne lotnisko w Krywlanach. Kilka dni temu władze Białegostoku ogłosiły przetarg na budowę utwardzonego pasa startowego lotniska Krywlany. Wykonawca ma zostać wybrany jeszcze w tym roku, a inwestycja ma być zakończona również jesienią przyszłego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • zwariowany, 2017-07-20 16:43:27

    Brawo..Nie ma dróg albo są jak ser,ale lotnisko w każdej wsi...Polacy przecież jutro przesiądą się z samochodów/20 letnich /na samolociki......