PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwałki dostaną 15 nowych autobusów

  • KB    20 kwietnia 2010 - 11:21
Suwałki dostaną 15 nowych autobusów

Autobusy marki Mercedes pojawią się na suwalskich ulicach jesienią.
Autobsy będą kosztowały prawie 13 mln zł. Umowę miejskie władze podpiszą z przedstawicielami Mercedesa w najbliższy czwartek. Firma zobowiąże się także do przeszkolenia suwalskich kierowców.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które zarządza komunikacją miejską, posiada 40 autokarów, którymi przewozi około 320 tysięcy pasażerów miesięcznie.

Dwa lata temu autokary, które jeździły po suwalskich ulicach, miały średnio po 15 lat. W ubiegłym roku, po zakupie 12 nowych pojazdów, ich statystyczny wiek obniżył się do ośmiu lat.

– Wkrótce będziemy mieli najmłodsze autobusy w północno-wschodniej części kraju. Średnio będą miały po trzy lata – dodaje Krzyżewski.
Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg na dostawę 15 nowych autokarów. Wpłynęły trzy oferty, przy czym najkorzystniejsza z Mercedesa.

– Firma ta zaoferowała najtańsze samochody – mówi Jarosław Filipowicz, rzecznik prasowy ratusza.

Nowe autobusy będą niskopodłogowe, czyli dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Dodatkowym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych będą regulowane progi. Można je będzie obniżyć do poziomu chodnika, by wózek mógł swobodnie wjechać do środka. Autobusy będą miały 12 m długości.

– Wyposażone zostaną w specjalne ekrany, które wydzierżawimy w drodze przetargu – dodaje prezes Krzyżewski. – Będą także miały monitoring, co zapewni bezpieczeństwo i kierowcom, i pasażerom.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.