PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwałki modernizują strefę Papiernia by przyciągnąć inwestora

  • PAP    30 maja 2014 - 09:55
Suwałki modernizują strefę Papiernia by przyciągnąć inwestora

- Urząd Miejski w Suwałkach (Podlaskie) chce podnieść atrakcyjność strefy przemysłowej Papiernia, by przyciągnąć nowych inwestorów. Jesienią tego roku, po kolejnych inwestycjach, prace w strefie zostaną zakończone.
Pierwszy etap modernizacji zakończył się dwa lata temu. Cała modernizacja to koszt ponad 8 mln zł.

Strefa ma powierzchnię 19 ha, istnieje tam już kilkanaście zakładów i podobna liczba małych firm usługowych. Dotąd dojazd do strefy był trudny od strony węzła komunikacyjnego, który stworzą niedługo dwie obwodnice Augustowa i Suwałk.

"Inwestujemy w tą część miasta, bo chcemy, by powstawały tam nowe firmy, ale żeby przedsiębiorcy chcieli tam inwestować, trzeba było zmodernizować infrastrukturę i uzbroić teren strefy" - powiedział w piątek asystent prezydenta Suwałk Kamil Sznel.

W wyniku inwestycji powstanie w sumie blisko 2 km nowych dróg, 2 km kanalizacji sanitarnej, oświetlenie na 3 km dróg, 1 km linii kablowych oraz 1,5 km wodociągów.

"Od momentu, kiedy rozpoczęliśmy modernizację strefy, powstają tam nowe firmy i jest ciągłe zainteresowanie nowymi inwestycjami" - powiedział Sznel. Dodał, że niedługo miasto rozpocznie cykl przetargów na sprzedaż działek pod działalność usługowo-handlową.

Projekt modernizacji strefy jest finansowany z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Litwa 2007-2013. Projekt realizowany jest przy współpracy z miastem Alytus, który realizuje podobne przedsięwzięcie na Litwie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.