PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwałki zmodernizowały stadion piłkarski

  • PAP    9 września 2011 - 08:20

Drugoligowy zespół piłkarski Wigry Suwałki może już grać na nowoczesnym stadionie. Jego modernizacja kosztowała 22 miliony złotych. Poprzedni obiekt nie spełniał wielu warunków. Władze miasta skorzystały z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
- Teraz to obiekt XXI wieku. Wcześniej był przestarzały i nie spełniał potrzeb piłkarzy oraz kibiców - powiedział rzecznik prezydenta Suwałk Jarosław Filipowicz.

Po rozbudowie stadion ma nowy budynek o pow. 2,3 tys. m kw. Znajdują się tam szatnie, sanitariaty, pomieszczenia odnowy biologicznej i dla mediów.

Czytaj też: Suwalski stadion z opóźnieniem

Boisko ma nową nawierzchnię i nowe oświetlenie o mocy 1200 luksów.

- Szczególnie podgrzewana murawa jest niezbędna w naszych warunkach klimatycznych, gdzie zima przychodzi bardzo szybko i nie można rozgrywać spotkań ligowych - dodał Filipowicz.

Kibice mają też krytą trybunę dla ponad 900 osób, a nad nią kolejną dla 200 VIP-ów. Chociaż Wigry grają w drugiej lidze, obiekt spełnia warunki wyznaczone dla klubów pierwszej ligi piłkarskiej.

Miasto sfinansowało budowę w blisko 50 proc. ze środków własnych, zaś kolejne ponad 50 proc. ze środków unijnych. Projekt spełnił nie tylko zadania sportowe, ale także rekreacyjno-turystyczne. Powstały parkingi i centrum caravaningowe, z którego będą mogli korzystać właściciele przyczep.

Ze względu na bardzo mroźną zimę modernizacja stadionu opóźniła się o trzy miesiące. Miał on być gotowy na koniec maja. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.