PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwałki zyskają nową jednostkę straży pożarnej

  • PAP/PSZ    21 listopada 2017 - 15:16
Suwałki zyskają nową jednostkę straży pożarnej
Komenda PSP w Suwałkach ogłosiła już przetarg na inwestycję. (fot. Shutterstock)

12 mln zł będzie kosztowała budowa nowej komendy straży pożarnej oraz jednostki ratowniczo-gaśniczej w Suwałkach. Według komendanta, potrzebne są obecnie dwie jednostki ratownicze, w różnych miejscach miasta.
Obecnie w 70-tysięcznych Suwałkach jest jedna jednostka ratowniczo-gaśnicza w południowej części miasta. Budynek biurowy komendy znajduje się w innym miejscu, w północnej części. Jest skromna baza ratunkowa, do akcji stamtąd wyjeżdża jeden samochód strażacki. Nowy obiekt ma powstać przy starym budynku komendy.

"W takim mieście muszą być dwie duże jednostki ratowniczo-gaśnicze, także ze względu na szybkość dojazdu do zdarzeń. Nowa jednostka ułatwi nam pracę w Suwałkach i poza miastem" - stwierdził komendant Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach Bogdan Wierzchowski.

W nowym obiekcie powstanie na piętrze część biurowa. Pod nią będzie część szkoleniowa oraz ratowniczo-gaśnicza z pięcioma boksami dla samochodów gaśniczych plus jeden boks z myjnią. Obok będzie boisko do siatkówki i koszykówki, 100-metrowy tor biegowy oraz ścianka do wspinaczki.

"Obiekty sportowe są nam niezbędne do utrzymania sprawności fizycznej. Będą znajdowały się obok jednostki, co usprawni nam pracę" - powiedział Wierzchowski.

Komenda PSP w Suwałkach ogłosiła już przetarg na inwestycję. Najniższą ofertę 11,8 mln zł zaproponowała firma REM-BUD z Suwałk. Cała inwestycja ma kosztować ponad 12 mln zł. Pieniądze na nowy obiekt dla strażaków pochodzą z budżetu państwa.

Jak poinformował Wierzchowski, jeśli pozwoli pogoda inwestycja zostanie rozpoczęta jeszcze w tym roku. Obiekt ma zostać oddany do użytkowania w sierpniu 2019 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.