PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwalska SSE chce utworzenia nowych podstref

  • PAP    14 marca 2014 - 15:46
Suwalska SSE chce utworzenia nowych podstref

Przynajmniej pięć samorządów z woj. podlaskiego opowiada się za utworzeniem kolejnych podstref Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zarząd strefy planuje złożenie wniosku do ministerstwa gospodarki o poszerzenie strefy w połowie roku - poinformował PAP prezes SSSE Robert Żyliński.
Do SSSE zamierzają przystąpić: Hajnówka, Narewka, Siemiatycze, Michałowo i Szczuczyn. Jak powiedział PAP Żyliński, te gminy są najbardziej zaawansowane w przygotowaniach do stworzenia podstref. "Planujemy w połowie roku złożyć jeden, wspólny wniosek dla samorządów, które będą w pełni przygotowane" - powiedział Żyliński.

We wniosku będzie także dokument dotyczący poszerzenia podstref w Suwałkach i Grajewie. W sumie SSSE zostałaby poszerzona o kolejne 150 ha. Strefa obejmuje obecnie 375,6 ha. Przygotowania do tworzenia podstref robią także Nowogród, gmina Ełk, Bielsk Podlaski i Sejny położone tuż przy granicy polsko-litewskiej.

Suwalska SSE ma obecnie siedem podstref w trzech województwach: podlaskim (Suwałki, Grajewo, Białystok i Łomża), warmińsko-mazurskim (Ełk i Gołdap) i mazowieckim (Małkinia Górna).

"Tworzenie kolejnych podstref nie jest zagrożeniem dla istniejących, a raczej atutem, bo inwestorzy mają większą możliwość wyboru. Poza tym tworzenie podstref to korzyść dla społeczności lokalnych, bo jest tam szansa na nowe miejsca pracy" - powiedział PAP Żyliński.

Obecnie działalność w SSSE prowadzą w sumie 74 firmy, które zatrudniają ponad 6 tys. osób. Wartość inwestycji przekroczyła 1,9 mld zł.

W ostatnich latach strefa przyciąga wielu inwestorów, m.in. dzięki jej poszerzaniu. W 2012 wydała 11 pozwoleń, a w 2013 r. 10 zezwoleń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.