PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwalska SSE powiększona

  • PAP/JS    8 czerwca 2017 - 20:01
Suwalska SSE powiększona
Miasto wydało profesjonalny biuletyn informacyjny, przygotowało też film reklamowy pod kątem terenów inwestycyjnych, z hasłem "Augustów najlepsze miejsce do życia i inwestycji w Polsce". (fot. Fotolia)

Działająca od ponad 20 lat Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o podstrefę w Augustowie (Podlaskie). Władze tego miasta już wcześniej zapowiadały, że jesienią będą tam miały gotowe tereny pod inwestycje.
Rada Ministrów wydała rozporządzenie wprowadzające taką zmianę; rozporządzenie ukazało się w Dzienniku Ustaw 5 czerwca i weszło w życie dzień po ogłoszeniu.

Władze samorządowe Augustowa podkreślają, że utworzenie tam podstrefy SSSE jest bardzo istotne dla rozwoju gospodarczego miasta. "10 lat czekaliśmy na możliwość rozwoju gospodarczego, to historyczna chwila, która umożliwi skok cywilizacyjny naszemu miastu" - uważa burmistrz Wojciech Walulik.

Pod inwestycje w specjalnej strefie ekonomicznej przeznaczono w Augustowie 13,5 ha. Trwa już uzbrajanie terenów, powinny być gotowe w październiku. Sprzedaż działek ma się rozpocząć w 2018 roku.

"Chcemy kierować ten produkt, jakim jest strefa ekonomiczna, do konkretnych inwestorów. Wiadomo, że działki będą sprzedawane w procedurze przetargowej, będziemy chcieli zachęcać inwestorów, żeby przystępowali do tych przetargów, będziemy sami też jeździć na indywidualne rozmowy, prezentując im walory inwestowania w Augustowie" - mówił Walulik kilka tygodni temu.

Miasto wydało profesjonalny biuletyn informacyjny, przygotowało też film reklamowy pod kątem terenów inwestycyjnych, z hasłem "Augustów najlepsze miejsce do życia i inwestycji w Polsce".

Suwalska SSE obejmuje obecnie 648,5 ha terenów położonych w miastach: Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Ełk, Grajewo, Hajnówka, Łomża, Olecko (Warmińsko-mazurskie), Ostrów Mazowiecka (Mazowieckie), Sejny i Suwałki oraz w gminach: Czyżew, Gołdap (Warmińsko-mazurskie), Małkinia Górna (Mazowieckie), Narewka, Nowogród, Siemiatycze, Suwałki, Szczuczyn i Zabłudów.

Jak niedawno informowały władze SSSE, do tej pory wydano 240 zezwoleń na działalność w tej strefie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.