PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwalski stadion z opóźnieniem

  • PAP    9 maja 2011 - 15:48
Suwalski stadion z opóźnieniem

O około dwa miesiące później może zostać oddany do użytku nowy stadion miejski w Suwałkach.
Wykonawca zwrócił się do Urzędu Miejskiego w Suwałkach o przedłużenie terminu inwestycji - poinformował rzecznik prasowy prezydenta miasta (zobacz notowania prezydenta) Jarosław Filipowicz.

Filipowicz dodał, że wykonawca firma PRIBO zwróciła się o przedłużenie terminu oddania do użytku obiektu z powodu "ostrej zimy", ale miasto odrzuciło wniosek przedsiębiorstwa. - Wykonawca poinformował nas, że nie mógł w tym czasie prowadzić prac budowlanych, stąd opóźnienie w realizacji inwestycji - dodał Filipowicz.

Urząd Miejski w Suwałkach obawia się, że gdyby dokonał aneksu umowy, naraziłby się na wysoką karę, gdyż inwestycja jest w 50 proc. finansowana ze środków unijnych. - Taka kara to kwota minimum milion zł - poinformował Filipowicz.

Robert Ożarowski, prezes PRIBO, powiedział, że firma złożyła także pismo o przedłużenie terminu umowy do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, który ostatecznie zdecyduje czy można takiego aneksu dokonać. Według Ożarowskiego, są zapisy w umowie pozwalające na zawarcie takiego aneksu.

- Kilka razy zimą były wstrzymywane prace przy budowie stadionu, bo grunt w Suwałkach był zamarznięty na głębokości dwóch metrów. Przy budowie takiego obiektu nie można realizować inwestycji w takich warunkach - powiedział Ożarowski.

Zapewnił, że firma wykona inwestycję z poszanowaniem technologii, a realny termin wykonania stadionu to koniec lipca, czyli dwa miesiące później.

Modernizacja stadionu piłkarskiego ma kosztować ok. 23 mln zł. Na tym obiekcie gra drugoligowy zespół Wigry Suwałki. Po modernizacji ma mieć nowy budynek o pow. 2,3 tys. metrów kw. Znajdą się tam szatnie, pomieszczenia odnowy biologicznej, sanitariaty i pomieszczenia dla mediów. Boisko będzie miało nową podgrzewaną murawę i oświetlenie. Według projektu zaplanowana została nowa kryta trybuna dla ponad 900 widzów, a nad nią kolejna dla 200 osób.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.