PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwalskie Muzeum Okręgowe jak nowe

  • www.kuriersuwalski.pl (Agnieszka Kiersztyn)    17 września 2010 - 12:08

Minął rok od momentu, kiedy ruszyły prace remontowo-modernizacyjne w suwalskim muzeum - Jak dotąd, wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem - mówi Jerzy Brzozowski, dyrektor muzeum.Realne jest zakończenie robót w przewidywanym terminie, czyli w sierpniu 2011.
Na razie nie ma możliwości obejrzenia efektów dotychczasowej pracy robotników z firmy KONS-BUD z bliska. - Wyburzono już ściany działowe, nie ma okien - wejście do środka byłoby więc ryzykowne - tłumaczy dyrektor. Zakres robót jest niezwykle duży. Projekt zakłada bowiem wymianę stropów nad piwnicami i piętrem, dachu, wyburzenie 56 ścian wewnętrznych, wykonanie dobudowy wzdłuż południowej ściany zewnętrznej oraz kompleksową wymianę wszelkich niezbędnych instalacji i systemów (monitoring, wentylacja, zabezpieczenia przeciwpożarowe i antywłamaniowe itp.). Z budynku znikną też stare piece. Zastąpi je węzeł cieplny

. Do muzeum dojedziemy utwardzoną drogą z kostki brukowej (o dł. 7,4 m), która poprowadzi nas przez ozdobną bramę. Kierowcy będą mieli do dyspozycji 5 miejsc parkingowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Warto dodać, że cały obiekt będzie dla nich przyjazny - planowany jest montaż windy, podjazdów i dostosowanie sanitariatów do ich potrzeb.

Całkowity koszt przebudowy obiektu wraz z terenem przyległym to blisko 8 milionów złotych. Ponad 4,6 miliona pochodzi z funduszy unijnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.