Światełko w tunelu dla Radomia?

  • radomnews.pl
  • 30-01-2011
  • drukuj
Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski przekonuje, że są duże szanse na rozpoczęcie jeszcze w tym roku budowy odcinka trasy S-7 Radom (Jedlińsk) – Skarżysko-Kamienna.
Światełko w tunelu dla Radomia?

To jeden z liderów tzw. listy rezerwowej. Znajdujące się na niej inwestycje będą finansowane z przetargowych oszczędności. Pojawiła się również nadzieja na modernizację kolejowej "8" – PLK właśnie dostały zgodę na podpisanie umowy z wykonawcą projektu.

Udzielona przez Ministra Finansów zgoda dotyczy odcinka Czachówek – Radom. Ma on powstać do 2015 r. Inwestor – Polskie Linie Kolejowe – już w tym roku przystąpi do budowy fragmentu Warszawa – Czachówek. Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki, powołał w urzędzie specjalną grupę do współpracy z PLK. Mamy na Mazowszu modernizowanych kilka linii, ale to właśnie radomska będzie największym wyzwaniem – powiedział wojewoda. 

Pomyślne są również informacje dla kierowców - czytamy w piśmie od wojewody. Istnieją realne szanse na budowę jeszcze w tym roku odcinka drogi krajowej S-7 Radom (Jedlińsk) – granica województwa. Ta inwestycja znajduje się w załączniku 1a projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 i jest uważana za jeden z priorytetów. Ich finansowanie będzie się odbywało z funduszy zaoszczędzonych podczas procedur przetargowych na inne drogi. 

Trwają również zaawansowane prace nad zebraniem kompletnej dokumentacji na budowę obwodnicy Radomia. Do 15 lutego 2011 r. spodziewane jest wydanie uzgodnienia przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, co umożliwiłoby wojewodzie podpisanie jeszcze w marcu zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. To ambitne plany, ale Mazowsze już dziś jest największym placem inwestycji drogowych. Nigdy w historii Polski nie realizowano tylu inwestycji naraz. Ambitne plany są potrzebne, aby utrzymać pozycję lidera – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Czytaj też: 

Radom nie chce umierać

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

A ja już myślałem,że zapomniano o naszym mieście ! No,ale jeżeli jest jakaś szansa,to super!Też jestem ZA !!!

optymista, 2011-01-30 23:10:42 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE