PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży. W Brzegach zbudowano nasypy do mostów tymczasowych

  • PAP/JL    28 czerwca 2016 - 08:12
Światowe Dni Młodzieży. W Brzegach zbudowano nasypy do mostów tymczasowych

Campus Misericordiae powstaje na terenach przyszłej Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej na granicy Krakowa i Wieliczki. Fot. Materiały prasowe

W Campusie Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką, gdzie 30 i 31 lipca odbędą się uroczystości kończące Światowe Dni Młodzieży, w których udział weźmie papież Franciszek, zbudowano nasypy do mostów tymczasowych.
Cztery mosty tymczasowe na potokach Zabawka, Serafa i Drwina Długa (2 mosty) zbudowali żołnierze 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego i 8 czerwca przekazali je w Urzędzie Miasta i Gminy Wieliczka do użytkowania.

Czytaj też: Światowe Dni Młodzieży – kalendarium wydarzeń

 

„W celu użytkowania mostów przez pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży niezbędne było wykonanie tymczasowych nasypów i dojść dla pieszych. Inwestycja ta była możliwa dzięki wsparciu finansowemu wojewody małopolskiego” – poinformował magistrat.

Wojewoda małopolski finansował inwestycję w 80 proc., a Gmina Wieliczka w 20 proc.

– Większość materiałów zostanie odzyskana do budowy dróg w gminie” – zapowiada burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Mosty tymczasowe powstały blisko trzy tygodnie przed planowanym terminem. Są to drogowe mosty składane o konstrukcji modułowej wielokrotnego montażu. Najmniejszy ma szerokość 6 metrów i jedną jezdnię, najszerszy – o szerokości 40 metrów – ma siedem jezdni. Najdłuższy z nich ma 65 metrów.

Według pierwszych ustaleń budowa mostów miała trwać do końca czerwca, ale udało się skrócić termin o trzy tygodnie. Drugim etapem zadania będzie rozbiórka mostów w sierpniu, po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży.

Campus Misericordiae powstaje na terenach przyszłej Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej na granicy Krakowa i Wieliczki i wokół niej, w odległości ok. 12 km od Rynku Głównego w Krakowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.