Świdnica usuwa skutki powodzi

Odmulenie kanału Młynówka, remont drogi gminnej w Witoszowie oraz remont i modernizacja budynku mieszkalnego w Pogorzale zostały zaplanowane w tym roku do realizacji ze środków na usuwanie powodziowych szkód. Łącznie gmina na ten cel wyda 2,2 mln zł rządowej pomocy.
Świdnica usuwa skutki powodzi

Najbardziej zaawansowane działania są na kanale Młynówka w Bystrzycy Górnej. Do października br. na odcinku 440 mb wykonane zostaną m.in. ubezpieczenia z murów kamiennych, zamontowane zostaną bariery ochronne, wyremontowana zostanie zastawka na wlocie kanału.

Czytaj też:  Zabezpieczą stołeczne dzielnice przed powodzią

Wartość zadania wyniesie ponad 738,9 tys. zł

Drugim zadaniem jakie zostanie wykonane w ramach środków na usuwanie skutków powodzi jest remont drogi w Witoszowie Dolnym. Newralgiczny odcinek 1,14 km wzdłuż potoku Witoszówka do końca sierpnia zyska nową nawierzchnię z betonu asfaltowego.

Ponadto zostanie wykonana kanalizacja deszczowa i umocnione zostaną wloty kanalizacji w skarpach potoku Witoszówka. Wartość tej inwestycji wyniesie ponad 861,8 tys. zł.

Z początkiem czerwca br. wykonawca przystąpił do prac remontowo-modernizacyjnych budynku mieszkalnego w Pogorzale nr 16.

Do października br. przewiduje wykonać m.in.  remont dachu na powierzchni ponad 288 m2,  docieplenie budynku i remont elewacji, roboty izolacyjne oraz wykonanie nowej instalacji elektrycznej. Wartość przedsięwzięcia wyniesie ponad 599 tys. zł.

W tym roku 67 dolnośląskich samorządów terytorialnych otrzymało prawie 90 mln zł. z rezerwy celowej budżetu państwa na likwidację powodziowych szkód. Gmina Świdnica otrzymała 2,2 mln zł. To największa z dotychczasowych wartości promes, czyli gwarancji wypłaty pieniędzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE