PARTNER PORTALU
  • BGK

Świdnica usuwa skutki powodzi

  • AT    15 czerwca 2012 - 20:29
Świdnica usuwa skutki powodzi

Odmulenie kanału Młynówka, remont drogi gminnej w Witoszowie oraz remont i modernizacja budynku mieszkalnego w Pogorzale zostały zaplanowane w tym roku do realizacji ze środków na usuwanie powodziowych szkód. Łącznie gmina na ten cel wyda 2,2 mln zł rządowej pomocy.
Najbardziej zaawansowane działania są na kanale Młynówka w Bystrzycy Górnej. Do października br. na odcinku 440 mb wykonane zostaną m.in. ubezpieczenia z murów kamiennych, zamontowane zostaną bariery ochronne, wyremontowana zostanie zastawka na wlocie kanału.

Czytaj też:  Zabezpieczą stołeczne dzielnice przed powodzią

Wartość zadania wyniesie ponad 738,9 tys. zł

Drugim zadaniem jakie zostanie wykonane w ramach środków na usuwanie skutków powodzi jest remont drogi w Witoszowie Dolnym. Newralgiczny odcinek 1,14 km wzdłuż potoku Witoszówka do końca sierpnia zyska nową nawierzchnię z betonu asfaltowego.

Ponadto zostanie wykonana kanalizacja deszczowa i umocnione zostaną wloty kanalizacji w skarpach potoku Witoszówka. Wartość tej inwestycji wyniesie ponad 861,8 tys. zł.

Z początkiem czerwca br. wykonawca przystąpił do prac remontowo-modernizacyjnych budynku mieszkalnego w Pogorzale nr 16.

Do października br. przewiduje wykonać m.in.  remont dachu na powierzchni ponad 288 m2,  docieplenie budynku i remont elewacji, roboty izolacyjne oraz wykonanie nowej instalacji elektrycznej. Wartość przedsięwzięcia wyniesie ponad 599 tys. zł.

W tym roku 67 dolnośląskich samorządów terytorialnych otrzymało prawie 90 mln zł. z rezerwy celowej budżetu państwa na likwidację powodziowych szkód. Gmina Świdnica otrzymała 2,2 mln zł. To największa z dotychczasowych wartości promes, czyli gwarancji wypłaty pieniędzy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.