PARTNER PORTALU
  • BGK

Świebodzice będą mieć lotnisko

  • PAP    18 lipca 2013 - 17:51
Świebodzice będą mieć lotnisko

Za około 17 mln zł powstanie lotnisko w Świebodzicach w powiecie świdnickim. Zarząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczył 150 tys. złotych na opracowanie dokumentacji jego budowy.
Jak poinformowała Anna Czujko z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej lotniska w Świebodzicach będzie kosztowało około 200 tys. zł.

Na ten cel zarząd województwa przeznaczył 150 tys. zł. Dotacja pochodzi z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej 2013. Pozostałą kwotę dołoży gmina Świebodzice.

Dokumentacja techniczna będzie podstawą do ubiegania się o środki na budowę lotniska, pochodzące z programów europejskich w ramach nowego okresu programowania na lata 2014-2020. Realizacja projektów z zakresu infrastruktury lotniskowej zapisana jest też w Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020.

Projekty te w znaczący sposób mają poprawić infrastrukturę komunikacyjną regionu i przyczyniać się do rozwoju Dolnego Śląska. Koszt budowy lotniska w Świebodzicach szacuje się wstępnie na ok. 17 mln złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Ekonomista - lotnik, 2013-07-19 11:09:41

    Marszałek Woj. Dolnośląskiego i Wojewoda niech najpierw pomyślą o uruchomieniu lotniska powojskowego w Oleśnicy, które Województwo otrzymało darowizną, czyli za darmo. Właśnie odlicza się trzyletni czas, który ustawodawca wyznaczył na uruchomienie lotniska Oleśnica. Już z tego względu rozpraszanie ś...rodków na kilka lotnisk lokalnych w tym samym województwie nie ma żadnego logicznego uzasadnienia.  rozwiń