PARTNER PORTALU
  • BGK

Świebodzice startują w konkursie „Modernizacja Roku 2011”

  • Serwis Informacyjny Ziemi Świdnickiej    30 lipca 2012 - 11:40
Świebodzice startują w konkursie „Modernizacja Roku 2011”

Zrewitalizowany budynek, w którym mieści się Centrum Rehabilitacji Społecznej w Świebodzicach, nominowany jest w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku 2011”, organizowanym pod auspicjami Ministerstwa Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej.
W konkursie nagradzane i wyróżniane są najciekawsze dokonania w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji obiektów. Najwyższy laur – statuetka i Tytuł „Modernizacja Roku” jest obiektem pożądania wielu zarówno inwestorów, wykonawców, jak i projektantów modernizacji w całym kraju.

Świebodzice zgłosiły budynek CRS, który z zapuszczonej, zrujnowanej willi przemienił się w piękny, funkcjonalny, ale zachowujący dawny charakter, budynek użyteczności publicznej.

W czwartek, 26 lipca, obiekt wizytowała komisja konkursowa pod przewodnictwem Romana Pikuły, komisarza konkursu. Gości oprowadzał burmistrz Świebodzic, Bogdan Kożuchowicz. Członkowie komisji z uwagą obejrzeli budynek na zewnątrz, zwiedzili także wnętrza od piwnicy po poddasze. Była także okazja do wypróbowania windy, gdyż jeden z członków komisji poruszał się o lasce.

– Spotkaliśmy się już z sytuacjami, gdy winda miała w budynku działać, ale nie działała – żartowali członkowie komisji.

Komisja doceniła fakt, że obiekt „żyje” i doskonale spełnia swoją rolę. W trakcie odwiedzin przedstawicieli biura konkursowego w świetlicy środowiskowej odbywały się wesołe i hałaśliwe zajęcia, a na poddaszu pracowali członkowie Klubu Abstynenta. W pawilonie obok, który wykorzystuje Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, podopieczni organizacji własnoręcznie malowali ławki, co także nie uszło uwadze komisji.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w październiku. Do końca lipca można głosować na wybrane obiekty za pośrednictwem strony internetowej konkursu: http://www.modernizacja-roku.pl/

Zachęcamy mieszkańców miasta do zagłosowania na Centrum Rehabilitacji Społecznej, które obecnie znajduje się na 4. miejscu w plebiscycie internautów.

Gmina Świebodzice była już laureatem wyróżnienia w konkursie „Modernizacja Roku”. Jako jedyny samorząd w Polsce została wyróżniona nagrodą indywidualną ministra infrastruktury za wzorową modernizację zabytkowego mostu w Cierniach w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2008”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.