Świecimy przykładem pod względem nowych inwestycji

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu
  • 28-05-2013
  • drukuj
Perspektywy dla świata są złe, ale nam idzie w tym roku dobrze. „Procentuje wieloletnie promowanie Polski jako kraju stabilnego i o mądrej, kulturalnej sile roboczej” – cieszy się Sławomir Majman.
Świecimy przykładem pod względem nowych inwestycji

Gdy z danych Narodowego Banku Polskiego wynikało, że ubiegły rok pod względem napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) był tragiczny, bo zanotowaliśmy spadek z 13,6 do 2,6 mld EUR, Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ), upierał się, że nie było aż tak źle - pisze "Puls Biznesu".

Zdanie szefa PAIIZ potwierdza raport fDi, firmy z grupy Financial Times, która zajmuje się wyłącznie inwestycjami greenfield, czyli od podstaw.

W raporcie fDi za 2012 r. Polska wypada znakomicie, bo należy do garstki państw na świecie, które zanotowały większą liczbę projektów niż rok wcześniej.

A w Europie wśród dziesiątki największych odbiorców BIZ, oprócz Polski, wzrost zanotowała tylko Hiszpania.

Projektów w naszym kraju było 237, o 4,87 proc. więcej niż rok wcześniej, a udział Polski w napływie BIZ (chodzi tylko o projekty greenfield) do Europy wzrósł do 6,54 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tak świecimy i o pracę wciąż się modlimy a facet zadowolony,że siłę roboczą mamy. Entuzjazm nadchodzi,bo świat idzie na złe, a Prezes oświecony widzi w mgle, to co chce.

Oświecony, 2013-05-28 09:39:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE