PARTNER PORTALU
  • BGK

Świetne wyniki lotnisk w lipcu

  • Polskie Radio    8 sierpnia 2014 - 17:34
Świetne wyniki lotnisk w lipcu

Wzrasta liczba pasażerów odprawianych w większości polskich portów lotniczych. Szczególnie dynamicznie rośnie ruch czarterowy.
Tegoroczny lipiec był rekordowy dla lotniska w podkatowickich Pyrzowicach, gdzie odprawiono ponad 365 tysięcy pasażerów. Prawie 200 tysięcy spośród nich skorzystała z lotów czarterowych. To o ponad jedną trzecią więcej niż przed rokiem.

Czytaj też: Kiedy ruszy lotnisko w Radomiu?

Swoje rekordy bije również port imienia Lecha Wałęsy w Gdańsku. Blisko 373 tysiące odprawionych pasażerów to wzrost o ponad jedną czwartą w porównaniu z lipcem ubiegłego roku. Najlepszy z dotychczasowych lipców odnotował Kraków Airport. W Balicach odprawiono niespełna 395 tysięcy podróżnych. Tutaj także największy wzrost odnotowano w czarterach.

Czytaj też: To lotnisko, czy może rezerwat saren?

W Gdańsku oprócz ruchu pasażerskiego dynamicznie rozwija się także cargo. W pierwszym półroczu obsłużono tam prawie 3 tysiące ton ładunków, czyli o ponad jedną czwartą więcej niż przed rokiem.

Mniej pasażerów odprawiło warszawskie Lotnisko Chopina. Spadek o 2 procent nie jest jednak duży uwzględniając, że w tym roku z portu nie korzysta Ryanair, który w lipcu 2013 roku przewoził co dziesiątego pasażera warszawskiego lotniska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.