Świętochłowice: PUP i biblioteka w jednym budynku?

Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się remont Powiatowego Urzędu Pracy w Świętochłowicach. Po remoncie, do budynku przy ul. Plebiscytowej zostanie przeniesiona także centrala miejskiej biblioteki.
Świętochłowice: PUP i biblioteka w jednym budynku?
Prace w obiekcie PUP będą realizowane w kilku etapach, tak by urząd mógł na bieżąco obsługiwać petentów (fot. PUP Świętochłowice)

Świętochłowicki magistrat ogłosił przetarg na kompleksowy remont budynku PUP. Przedmiot zamówienia obejmuje m.in. roboty wyburzeniowe i demontażowe na wszystkich kondygnacjach, wyburzenia klatki schodowej, ścian działowych, dobudowę klatek schodowych, termomodernizację,
monitoring, instalację klimatyzacji, roboty drogowe, chodniki, zieleń i inne obiekty zagospodarowania terenu.

Prace w obiekcie PUP będą realizowane w kilku etapach, tak by urząd mógł na bieżąco obsługiwać petentów.

Budynek na Plebiscytowej zyska nie tylko nowe oblicze, ale i nowe funkcje - biblioteczne.

- Miejska Biblioteka Publiczna – Centrala zostanie przeniesiona do wyremontowanych pomieszczeń w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świętochłowicach. Czytelnicy i pracownicy zyskają lepsze warunki. Przeprowadzka wpłynie na zmniejszenie kosztów funkcjonowania biblioteki. Lokal przy ul. Świerczewskiego 1D należy do Spółdzielni Mieszkaniowej Świętochłowice – mówi portalowi swiony.pl Damian Hatko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do red.: Dziękuję serdecznie :)

Autor, 2016-05-06 13:34:06 odpowiedz

Do Autor: już poprawiamy i dziękujemy za zwrócenie uwagi

red., 2016-05-06 13:09:46 odpowiedz

Jeżeli już cytujecie wypowiedź to proszę o poprawne cytowanie nazwy portalu z którego ona pochodzi. Dokładnie jest to portal swiony.pl

Autor, 2016-05-06 12:58:56 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE