PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętochłowice: w sierpniu rozpoczyna się remont DTŚ. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia

  • KDS    11 lipca 2017 - 16:19
Świętochłowice: w sierpniu rozpoczyna się remont DTŚ. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia
Niektóre fragmenty nawierzchni świętochłowickiego odcinka DTŚ mają ponad 23 lata. Remont był konieczny (fot. UM Świętochłowice)

Świętochłowicki odcinek Drogowej Trasy Średnicowej przejdzie kompleksowy remont. We wtorek (11 lipca) umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele urzędu miasta oraz Przedsiębiorstwa Budowy Dróg Drogopol-ZW. Koszt to 3,6 mln zł. Prace ruszą już 1 sierpnia.
Jak przekonują urzędnicy, remont świętochłowickiego odcinka DTŚ, po którym każdego dnia przejeżdża nawet 70 tys. pojazdów, jest konieczny. Powstał on w latach 1994 – 2000. 

- Niektóre fragmenty nawierzchni mają ponad 23 lata. Dzięki dotacji z Ministerstwa Infrastruktury
i Budownictwa oraz środkom własnym możemy przeprowadzić kompleksowy remont na najbardziej zniszczonym odcinku. Zyskamy zupełnie nową nawierzchnię na wiele lat – mówi Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic.

Zgodnie z planem, remont obejmuje modernizację południowej strony DTŚ o długości 1,5 km od wiaduktu na ul. Bytomskiej do granicy z Chorzowem. M.in. wymieniona zostanie tu konstrukcja jezdni, wykonana zostanie korekta spadków podłużnych i poprzecznych. 

Czytaj więcej: Sosnowiec: skomplikowany remont dróg coraz bliżej. Miasto wybrało firmę odpowiedzialną za opracowanie dokumentów 

- Jako pierwsza zostanie naprawiona warstwa dolna trzech pasów: awaryjnego, prawego
i środkowego. Samochody będą poruszać się dwoma – szybkim jezdni południowej i szybkim (pod prąd) jezdni północnej. Po zakończeniu tych prac zajmiemy się ostatnim z nich. Wówczas na jeden dzień konieczne będzie zamknięcie całego odcinka drogi w kierunku Katowic. Następnie ułożymy warstwę ścieralną jezdni na wszystkich czterech pasach. W tym czasie ruch do Katowic odbywać będzie się tylko jednym - szybkim (pod prąd) jezdni północnej – wyjaśnia Tomasz Iksal, dyrektor grupy robót asfaltowych PBD Drogopol-ZW.

Przypomnijmy, że Świętochłowice otrzymały ponad 1,8 mln zł dotacji na przeprowadzenie kompleksowego remontu południowej jezdni Drogowej Trasy Średnicowej (DW 902). Dofinansowanie przyznało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w ramach rezerwy subwencji ogólnej. Drugie tyle pochodzi z budżetu miasta.

Czytaj więcej: Inwestycje drogowe na Warmii i Mazurach: Nie tylko wielomilionowe kontrakty

Prace rozpoczną się 1 sierpnia i mają się zakończyć 25 sierpnia br. W tym czasie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. By je zminimalizować, robotnicy będą pracowali także w weekendy oraz nocą. 

Świętochłowice ubiegają się także o kolejną dotację z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Tym razem w wysokości 400 tys. zł. Miałaby ona wspomóc remont DTŚ w kierunku Katowic na odcinku od Rudy Śląskiej do wiaduktu na ul. Bytomskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.