PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyska droga z unijnym dofinansowaniem

  • PAP    1 sierpnia 2013 - 18:02
Świętokrzyska droga z unijnym dofinansowaniem

18 mln zł trafi z Regionalnego Programu Operacyjnego na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 755 z Ostrowca Świętokrzyskiego do Ćmielowa. W czwartek podpisano umowę w tej sprawie.
Projekt, którego dotyczy finansowanie jest częścią planowanej, większej inwestycji obejmującej cały odcinek drogi wojewódzkiej 755 od Ostrowca Świętokrzyskiego do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 79 Sandomierz-Warszawa - poinformował członek zarządu województwa świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski. W czwartek podpisał umowę ws. dofinansowania z dyrektorem Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Damianem Urbanowskim.

"Jeszcze w tej perspektywie finansowej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, chcemy zrealizować pierwszy etap tej inwestycji z Ostrowca Świętokrzyskiego do Ćmielowa, w kolejnym rozdaniu planujemy remont kolejnego odcinka do Ożarowa oraz budowę obwodnicy Ćmielowa" - wyjaśnił Kotowski.

Dodał, że "w najbliższym czasie" zostanie ogłoszony przetarg na realizację inwestycji. Całkowity koszt modernizacji trasy od Ostrowca do Ćmielowa ma wynieść około 30 mln zł.

Trasa 755 łączy północną część województwa z drogą krajową nr 79 Sandomierz-Warszawa oraz 74 w kierunku do Lublina. (PAP) W lipcu, biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego poinformowało w komunikacie, że wysoki kurs euro spowodował, że pojawiły się dodatkowe pieniądze na inwestycje drogowe. Dlatego możliwa jest realizacja projektów, które dotychczas znajdowały się na liście rezerwowej. Inwestycje te będą również finansowane oszczędnościami, jakie pojawiły się w związku z innymi projektami realizowanymi ze środków RPO. W ten sposób 11 mln zł trafi także na przebudowę dróg powiatowych w powiecie starachowickim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • funduszeunijneodkuchni, 2013-08-02 08:00:34

    O korektach finansowych, udzielaniu zamówień publicznych i realizacji projektów czytaj na funduszeunijneodkuchni.