PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie: 47 mln zł na remonty dróg wojewódzkich

  • PAP    13 marca 2014 - 20:27
Świętokrzyskie: 47 mln zł na remonty dróg wojewódzkich

47 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczył w czwartek zarząd województwa świętokrzyskiego na remonty dróg wojewódzkich. Jak informuje Urząd Marszałkowski pieniądze udało się wygospodarować dzięki oszczędnościom.
Rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Iwona Sinkiewicz poinformowała PAP, że z tej puli wyremontowane zostaną cztery odcinki dróg wojewódzkich. Wśród projektów, które otrzymają dofinansowanie jest droga nr 752 w Świętej Katarzynie, jednym z turystycznych centrów Gór Świętokrzyskich. Projekt o wartości 5,6 mln zł otrzyma wsparcie z RPO w wysokości 4,76 mln zł.

Drugim projektem, który otrzyma dotację jest ul. Lubelska w Sandomierzu, stanowiąca fragment drogi wojewódzkiej nr 777. Remont dwóch kilometrów tej trasy wyceniany jest na 11 mln zł. Z funduszy unijnych trafi na ten cel 9,2 mln zł.

Więcej pieniędzy niż zakładano zostanie przeznaczonych na kluczową inwestycję Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w powiecie ostrowieckim - trasę z Ostrowca Świętokrzyskiego do Ożarowa oraz fragment drogi nr 764 Kielce - Staszów.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego liczy, że dzięki oszczędnościom z RPO uda się wygospodarować pieniądze jeszcze na dwa kolejne projekty oczekujące na realizację - trasę Ćmielów - Ożarów oraz znajdującą się w fatalnym stanie ulicę Młynarską we Włoszczowie, wchodzącą w skład drogi nr 742. Łączy ona zachodnią część świętokrzyskiego z województwem łódzkim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.