PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie: 51,5 mln zł na drogi w regionie

  • bad    25 kwietnia 2014 - 20:06
Świętokrzyskie: 51,5 mln zł na drogi w regionie

Zarząd województwa świętokrzyskiego zdecydował o dofinansowaniu ze środków unijnych czterech ważnych projektów drogowych, które realizuje Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach.
Łączna wartość projektów to blisko 63 mln zł. 85 proc. tej kwoty to środki unijne.

- Tak duże dofinansowanie to efekt bieżącego monitorowania sytuacji finansowej i troskliwego „zbierania" funduszy, które pozostały z dotychczasowych przetargów - podkreśla Kazimierz Kotowski, członek Zarządu Województwa.

Informacja o podpisaniu umów ucieszy mieszkańców Sandomierza, bowiem celem jednej z nich jest przebudowa drogi nr 777 ul. Lubelskiej w Sandomierzu o dł. 2,23 km.

Kolejna inwestycja to rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 755 na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski - Ćmielów, I etap. Zaplanowano tam, między innymi, poszerzenie i wzmocnienie nawierzchni na odcinku 5,47 km, przebudowę skrzyżowań i mostów, zatok autobusowych i chodników.

Następny projekt dotyczy drogi nr 752 wchodzącej w skład „Małej Pętli Świętokrzyskiej" w miejscowości Święta Katarzyna.

- Chcemy tam zapewnić nie tylko dobre warunki do podróżowania dla kierowców poruszających się tranzytem, ale również wyposażyć Świętą Katarzynę, traktowaną przez mieszkańców województwa i przyjezdnych jako kurort Gór Świętokrzyskich, w chodniki, parkingi i wszystko to, co jest potrzebne w miejscowości wypoczynkowej - mówi Jan Maćkowiak, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Ostatnia z podpisanych umów dotyczy obwodnicy Rakowa, której budowa zakończyła się w grudniu ubiegłego roku i jest już użytkowana. Pozwoliło to wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum Rakowa, odciąży też tamtejszy system komunikacyjny, obniży emisję spalin i poziom hałasu. -

Projekt realizowany był z środków budżetu województwa, a teraz pozyskaliśmy na niego unijne dofinansowanie - informuje Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach.

Prace rozpoczęły się już w okolicach Ćmielowa i powinny się zakończyć w październiku. W przypadku dwóch pozostałych projektów termin realizacji to koniec tego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.