PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie: Pierwsze fragmenty nowej jezdni S7 pod Jędrzejowem gotowe

  • PAP/AT    18 maja 2017 - 13:23
Świętokrzyskie: Pierwsze fragmenty nowej jezdni S7 pod Jędrzejowem gotowe
Obecnie kierowcy już korzystają na przeważającym odcinku z nowej, wschodniej jezdni drogi ekspresowej, jeżdżąc po przedostatniej warstwie wiążącej nawierzchni (fot.pixabay.com)

Od piątku (19 maja) kierowcy pojadą pierwszymi odcinkami nowej jezdni na S7 pomiędzy granicą woj. świętokrzyskiego i Małopolski.
• Od piątku (19 maja) kierowcy pojadą pierwszymi, kilkukilometrowymi odcinkami nowej jezdni z docelową nawierzchnią, budowanej drogi ekspresowej S7 pomiędzy Jędrzejowem i granicą woj. świętokrzyskiego z Małopolską.

• Cała 20-kilometrowa trasa ma być udostępniona we wrześniu.

 

Jak wyjaśniła rzeczniczka kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Pawelec-Buras, ekspresowa "siódemka" na tym odcinku jest budowana w śladzie istniejącej trasy, dlatego aby móc kontynuować prace przy układaniu kolejnych warstw nawierzchni jezdni, niezbędne są przełożenia ruchu.

Obecnie kierowcy już korzystają na przeważającym odcinku z nowej, wschodniej jezdni drogi ekspresowej, jeżdżąc po przedostatniej warstwie wiążącej nawierzchni. Ruch odbywa się jedną jezdnią w obu kierunkach.

"W piątek planowane jest przełożenie ruchu na zachodnią jezdnię drogi ekspresowej, na odcinku o długości ponad 4 km - od budowanego węzła w Łączynie do dawnej stacji benzynowej. Jest to pierwszy odcinek na tej inwestycji, z docelową warstwą ścieralną nawierzchni, oddany do dyspozycji kierowcom. Kolejny, o długości ponad kilometra, udostępniony zostanie za budowanym węzłem Mierzawa na jezdni wschodniej" - opisywała Pawelec-Buras.

Ruch na obu nowych odcinkach odbywać się będzie jedną jezdnią, w obu kierunkach.

Zmiana organizacji ruchu umożliwi wykonawcy kontynuację prac przy układaniu nawierzchni. W miarę postępu robót, wprowadzane będą kolejne zmiany organizacji ruchu, które ułatwią kierowcom podróżowanie i pozwolą na dokończenie robót.

Udostępnienie całego odcinka budowanej drogi ekspresowej S7 jest planowane 22 września - po zakończeniu procedury związanej z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie nowej trasy.

W ramach inwestycji powstaje dwujezdniowa trasa ekspresowa, o długości ok. 20 kilometrów, z czterema węzłami - w Jędrzejowie, Łączynie, Mierzawie i Wodzisławiu. Nowa droga, z 4-kilometrową obwodnicą Wodzisławia, będzie biegła w przeważającej części po śladzie istniejącej obecnie drogi krajowej nr 7.

W ramach inwestycji zaplanowano ponad trzydzieści obiektów inżynierskich, takich jak mosty, wiadukty, przejścia dla pieszych i przejścia dla zwierząt oraz drogi dojazdowe, zapewniające komunikację lokalną.

Wartość robót wynosi ok. 348,6 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana z funduszy unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.