PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie: Podpisano umowę na budowę obwodnicy Jędrzejowa

  • PAP/JS    17 marca 2017 - 20:18
Świętokrzyskie: Podpisano umowę na budowę obwodnicy Jędrzejowa
Inwestycja, której koszt szacuje się na ok. 19,8 mln zł ma być finansowana z funduszy Unii Europejskiej. (fot. pixabay)

Niemal 20 mln zł ma kosztować budowa wschodniej obwodnicy Jędrzejowa, na drodze wojewódzkiej nr 768, łączącej południe woj. świętokrzyskiego z woj. małopolskim.
• Inwestycja, której koszt szacuje się na ok. 19,8 mln zł ma być finansowana z funduszy Unii Europejskiej.

• Ma być zrealizowana do końca września 2019 r.

• Wicemarszałek województwa Jan Maćkowiak ocenił, że przedsięwzięcie jest ważne nie tylko dla mieszkańców Jędrzejowa, ale jest także istotne w wymiarze regionalnym i ponadregionalnym.

Przedstawiciele inwestora - Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (ŚZDW) - i wykonawcy, Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych "Fart", podpisali umowę na realizację przedsięwzięcia. Zwycięska w przetargu firma, najpierw zaprojektuje obwodnicę, a potem ją wybuduje.

Inwestycja, której koszt szacuje się na ok. 19,8 mln zł ma być finansowana z funduszy Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Obecny podczas uroczystości wicemarszałek województwa Jan Maćkowiak ocenił, że przedsięwzięcie jest ważne nie tylko dla mieszkańców Jędrzejowa, ale jest także istotne w wymiarze regionalnym i ponadregionalnym. Trasa nr 768 jest bowiem jedną z dróg łączących woj. świętokrzyskie z Małopolską. Wicedyrektor ŚZDW Karol Rożek przypomniał, że w woj. małopolskim droga nr 768 łączy się z węzłem drogowym przy autostradzie A4.

Niemal trzykilometrowa obwodnica będzie rozpoczynała się na drodze krajowej nr 78, biegnącej pod Jędrzejowem ze Śląska, do świętokrzyskiego Chmielnika. W większości trasa pobiegnie nowym śladem poza granicami Jędrzejowa, następnie włączy się do istniejącego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 768.

Z trasą krajową oraz drogami powiatowymi jezdnia obwodnicy będzie skomunikowana przez ronda. Powstaną dodatkowe pasy ruchu dla skręcających w lewo, zatoki autobusowe i chodniki. Droga będzie miała niezbędną kanalizację deszczową i oświetlenie. W ramach tego projektu zostaną też przebudowane ok. trzy kilometry istniejącego odcinka trasy wojewódzkiej.

Prace projektowe mają potrwać do wiosny przyszłego roku, następnie rozpocznie się budowa. Realizacja inwestycji powinna się zakończyć we wrześniu 2019 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.