PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie: Remonty na trasie Ostrowiec Świętokrzyski-Bałtów

  • PAP/AT    7 marca 2017 - 06:55
Świętokrzyskie: Remonty na trasie Ostrowiec Świętokrzyski-Bałtów
Utrudnienia na drogach mają potrwać do końca lipca 2018 r. (fot.pixabay.com)

• W związku z remontem od 7 marca zamknięty będzie ok. 27-kilometrowy odcinek przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 754 z Ostrowca Świętokrzyskiego, przez Bałtów, do granicy z woj. mazowieckim.
• Utrudnienia mają potrwać do końca lipca 2018 r.
Jak poinformował wykonawca inwestycji, zakaz ruchu na trasie nie będzie dotyczył autobusów udających się do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Miejsce to, odwiedzane przez gości z całej Polski, jest od kilku lat liderem na turystycznej mapie regionu.

Zmiana w organizacji ruchu dotyczy trasy nr 754 na odcinku od jej skrzyżowania z ulicą Jana Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, do granicy z woj. mazowieckim, gdzie trasa łączy się z drogą krajową nr 79 Warszawa-Sandomierz-Kraków. Nie będzie także możliwy wjazd na drogę wojewódzką z trasy krajowej.

Dla pojazdów o masie powyżej 12 ton, objazd zaplanowano ulicą Samsonowicza, drogą wojewódzką nr 755 (m.in. przez Ćmielów i Ożarów), drogę krajową nr 79 (m.in. przez Tarłów i Lipsko) oraz trasą nr 747 do Solca n. Wisłą (Mazowieckie). Pojazdy o masie poniżej 12 ton będą kierowane do Solca ulicami Ostrowca - przez Samsonowicza, 11 Listopada, aleję Jana Pawła II, ulicę Siennieńską, następnie - drogami powiatowymi (m.in. przez Sarnówek, Sienno, Wygodę, Walentynów), drogą nr 79 przez Lipsko i dalej trasą nr 747.

Samochody o masie poniżej 12 ton będą mogły dojechać do Bałtowa drogą powiatową od strony Sienna (m.in. przez Trzemchę Górną i Antoniów).

Utrudnienia mają potrwać do końca lipca 2018 r. "O wszelkich zmianach w tymczasowej organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco. Wszystkich uczestników ruchu prosimy o wyrozumiałość, szczególną uwagę i ostrożność w miejscu prowadzonych prac" - podkreśliła cytowana w komunikacie Agnieszka Kotela, specjalista ds. komunikacji w firmie Skanska.

Przedsiębiorstwo realizuje generalną przebudowę trasy, a inwestorem przedsięwzięcia, współfinansowanego ze środków UE, jest Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Koszt prac budowlanych to ok. 93 mln zł.

Remont zakłada m.in. poszerzenie drogi, budowę chodników i zatok autobusowych, przebudowę skrzyżowań z drogami niższej klasy i łuków jezdni do obowiązujących parametrów. Trasa zyska też kanalizację deszczową.

Wymienione zostaną także instalacje kolidujące z inwestycją, m.in. wodociągowe, teletechniczne, energetyczne, sanitarne, ciepłownicze, gazowe. Przy ulicy Bałtowskiej w Ostrowcu, powstanie dodatkowy pas dla skręcających do posesji położonych wzdłuż trasy, a w Bałtowie, w miejsce obecnego mostu - nowy obiekt. Wzdłuż drogi będzie zbudowana również ścieżka rowerowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.