PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie. Za około 11 mln zł wyremontowano dwa odcinki dróg wojewódzkich

  • PAP/rs    13 listopada 2017 - 14:37
Świętokrzyskie. Za około 11 mln zł wyremontowano dwa odcinki dróg wojewódzkich
Zmodernizowane dwa odcinki dróg wojewódzkich o łącznej długości 8 km oddano w poniedziałek do użytku w regionie świętokrzyskim. Fot. Shutterstock.com

Zmodernizowane dwa odcinki dróg wojewódzkich o łącznej długości 8 km oddano w poniedziałek do użytku w regionie świętokrzyskim. Koszt obu inwestycji, które zostały sfinansowane z funduszy unijnych i budżetu województwa, wyniósł blisko 11 mln zł.
• Modernizacja 1,8 km drogi wojewódzkiej nr 761, na odcinku od Piekoszowa do węzła Jaworznia na krajowej siódemce, kosztowała 4 mln zł, a sfinansowana została ze środków Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

• Druga z inwestycji, przebudowa ponad 6 km drogi wojewódzkiej nr 785 od Maluszyna do Włoszczowy wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z DW 742 we Włoszczowie, warta blisko 7 mln zł, sfinansowana została w całości ze środków budżetu województwa świętokrzyskiego.

Modernizacja 1,8 km drogi wojewódzkiej nr 761, na odcinku od Piekoszowa do węzła Jaworznia na krajowej siódemce, sfinansowana została ze środków Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. W ramach inwestycji, której koszt wyniósł ponad 4 mln zł, poszerzono pas drogowy, położono nową nawierzchnię, wybudowano kanały deszczowe, zatoki autobusowe i chodniki, oraz rozbudowano skrzyżowanie z drogą gminną.

- Dotychczasowy stan tej drogi pozostawiał wiele do życzenia. Była przede wszystkim niebezpieczna i emitowała wiele hałasu, ze względu na liczne nierówności. Przy tej trasie swoje siedziby ma wiele firm. Można nią także dojechać do znajdujących się w pobliżu licznych atrakcji turystycznych. Ma też ogromne znaczenie przede wszystkim dla mieszkańców Piekoszowa, którzy korzystają z niej codziennie, dojeżdżając do pracy - powiedział wicemarszałek woj. świętokrzyskiego Jan Maćkowiak.

Druga z inwestycji, przebudowa ponad 6 km drogi wojewódzkiej nr 785 od Maluszyna do Włoszczowy wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z DW 742 we Włoszczowie, sfinansowana została w całości ze środków budżetu województwa świętokrzyskiego. Za blisko 7 mln zł wykonano m.in. nową nawierzchnię, zjazdy do posesji, chodniki, odwodnienia na całym odcinku oraz wyremontowano most w miejscowości Gościencin wraz z przepustami.

- Ta droga ma znaczenie ponadregionalne. Z naszych kopalni surowców odbywa się tędy intensywny transport kruszywa w kierunku Radomska i Bełchatowa. Po przebudowie parametry bezpieczeństwa zdecydowanie wzrosną, lepiej też będziemy chronić środowisko naturalne i mieszkańców przed hałasem - podkreślił Maćkowiak. Dodał, że wykonane prace to "tylko część większej inwestycji". Kolejną będzie budowa obwodnicy Włoszczowy.

- Oferty już zostały otwarte. Wartość prac wyniesie 43 mln zł. W tej chwili pracownicy Zarządu Dróg Wojewódzkich analizują dokumenty. Prawdopodobnie już po 20 listopada będziemy mogli podpisać umowę z wykonawcą - zaznaczył wicemarszałek woj. świętokrzyskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.