PARTNER PORTALU
  • BGK

Świnoujście. Rozpoczynają budowę Promenady Zdrowia

  • pt    30 marca 2018 - 15:36
Świnoujście. Rozpoczynają budowę Promenady Zdrowia
Inwestycja pochłonie ponad 20 mln złotych (fot.swinoujscie.pl)

Prawie kilometr długości i liczne atrakcje dla pieszych, rowerzystów i rolkarzy będzie miała Promenada Zdrowia, która kosztem 20 mln zł powstanie w Świnoujściu.
  • Zastępca prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska podpisała umowę na budowę Promenady Zdrowia.
  • Wykonawcą będzie konsorcjum firm MCC i Molewski Włocławek/Chodecz, które zostało wyłonione w przetargu.
  • Inwestycja pochłonie ponad 20 mln złotych.

Nowa Promenada Zdrowia ma być gotowa w ciągu 7 miesięcy. Przedstawiciel wykonawcy zapewnił, że firma zrobi wszystko, aby prace były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i turystów.

Promenada będzie miała około 950 metrów długości (od ulicy Powstańców Śląskich do ulicy Małachowskiego). Będzie to nie tylko miejsce do spacerów. Specjalne pasy zostaną wydzielone dla rowerzystów i rolkarzy (szerokość 5 m dla ciągu pieszego, 3 m ścieżka rolkowa oraz 2,5 m ścieżka rowerowa, całość przeplatana pasami zieleni). Wzdłuż całego ciągu zaprojektowano stojaki rowerowe, źródełka wody pitnej, ławki i siedziska, zacieniacze oraz świetlne ringi.

Wśród elementów wyposażenia znajdą się również te przeznaczone do aktywnego spędzania czasu: niewielkie trampoliny ziemne, równoważnie i mini siłownie zewnętrzne, gra interaktywna, zamgławiacze.

Zaplanowano także tunele z wisterii, stoliki szachowe, fontannę, podest gastronomiczny. Nie zabraknie oczywiście zieleni i elementów małej architektury.

Na inwestycję miasto dostało 3,5 mln złotych dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014- 2020. Całkowity koszt inwestycji to 20,7 mln złotych. 

Jak tłumaczy magistrat, wpływ na cenę miał bardzo duży wzrost kosztów, jaki w ostatnich dwóch kwartałach nastąpił w branży budowlanej, zarówno jeśli chodzi materiały, jak i pracowników.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.