PARTNER PORTALU
  • BGK

Sygnalizacja już prawie gotowa

  • przeclaw24.pl    2 stycznia 2012 - 12:44
Sygnalizacja już prawie gotowa

Kończy się budowa sygnalizacji świetlnej zlokalizowanej na granicy gminy Szczecin i Kołbaskowa.
Na początku stycznia zostaną włączone światła, które pokierują ruchem pojazdów i pieszych na tym niebezpiecznym odcinku. Zaprojektowana sygnalizacja będzie analizować ilość pojazdów na DK13 i dostosuje długość zielonego światła do natężenia ruchu.

Do tej pory wjeżdżający na trzynastkę od strony Rajkowa albo byli skazani na uprzejmość kierowców i wpuszczenie do ruchu albo wymuszali pierwszeństwo i stwarzali zagrożenie na drodze.

Temat sygnalizacji „Do Rajkowa/Cukrowa” ciągnie się prawie 2 lata. Natężenie ruchu w ostatnich latach na tym odcinku się podwoiło. W porannym i popołudniowym szczycie korki na DK13 sięgają nawet pół kilometra. Nie ma tygodnia bez stłuczki lub wypadku na tym skrzyżowaniu.

Rok temu petycję w sprawie budowy sygnalizacji i przejścia dla pieszych podpisali mieszkańcy Rajkowa, Ostoi, Warzymic i Osiedla Promyk.

– Wiem, że inwestycja ta budzi tyle samo pozytywnych jak i negatywnych emocji – mówi Wójt Małgorzata Schwarz – istotą tej sygnalizacji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na tym odcinku drogi zarówno dla pieszych jaki i kierowców. Gmina Kołbaskowo jest współinwestorem tego przedsięwzięcia – dofinansowaliśmy gminę Szczecin (zabierz głos/oceń prezydenta) kwotą 90.000 zł.

– Informujemy, że wszelkie podstawowe prace związane z budową sygnalizacji świetlnej zostały już zakończone – mówi Marta Kwiecień-Zwierzyńska ZDiTM Szczecin. Aktualnie trwają prace porządkowe w obrębie placu budowy oraz prace związane z wprowadzeniem przez wykonawcę oznakowania poziomego. Planowane załączenie sygnalizacji świetlnej to pierwszy tydzień stycznia 2012 roku.

W ramach tej inwestycji wybudowano dwa przejścia dla pieszych, poprawiono krawężniki, chodniki oraz fragment ścieżki rowerowej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.