PARTNER PORTALU
  • BGK

Symbol PRL-owskiego luksusu wciąż na sprzedaż

  • JL    6 kwietnia 2016 - 09:49
Symbol PRL-owskiego luksusu wciąż na sprzedaż
Łęgucki Młyn jest na sprzedaż za niecałe 3 mln zł. Fot. Olsztyn.pl

Były rządowy ośrodek wypoczynkowy Łęgucki Młyn w gminie Gietrzwałd na razie pozostanie w rękach powiatu olsztyńskiego. Kolejny przetarg zakończył się fiaskiem.
Powiat olsztyński wystawił na sprzedaż ośrodek w Łęguckim Młynie, w tym domek z sosny syberyjskiej podarowany Gomułce przez Chruszczowa. Ten dawny symbol luksusu w okolicy leśnego arboretum w Kudypach można było nabyć za 3,5 mln złotych.

Przetarg zakończył się jednak fiaskiem, bo nie zgłosił się żaden chętny do nabycia tej nieruchomości nad jeziorami Łęguty i Isąg.

Zgodnie z procedurą powiat musi teraz odczekać minimum 30 dni, żeby ogłosić kolejny przetarg oraz wyznaczyć datę i wysokość wpłaty wadium. Wiadomo że cena wywoławcza będzie niższa od pierwotnej o 15 proc., czyli wyniesie 2 mln 966,5 tys. złotych.

Starosta olsztyński Małgorzata Chyziak liczy na to, że Łęgucki Młyn tym razem znajdzie nowego właściciela.

– Podjęliśmy decyzję o obniżeniu ceny wywoławczej, ponieważ zależy nam na tym, aby nieruchomość zaczęła na siebie zarabiać i służyła mieszkańcom. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży zasiliłyby budżet powiatu i mogłyby być spożytkowane przede wszystkim na inwestycje drogowe – mówi Małgorzata Chyziak.

W skład nieruchomości wchodzą trzy wille, letni domek mieszkalny, dwa drewniane domki gospodarcze oraz wartownia z barem i biurem. Mała elektrownia wodna zajmuje prawie 210 metrów kwadratowych, składa się z jazu z zasuwami oraz budynku z generatorami i dwiema turbinami typu Francisa o mocy 32 i 48 kW.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.