PARTNER PORTALU
  • BGK

Sypialnia Torunia w natarciu

  • Gazeta Wyborcza Toruń    7 października 2009 - 13:46

Podtoruńska Wielka Nieszawka buduje najnowocześniejszy w województwie aquapark, boisko i przedszkole, rozbudowuje szkołę i sieć wodno-kanalizacyjną. Jeśli znajdzie kupca na nieużytkowaną ziemię, dodatkowo wzbogaci się o grube miliony. Gmina rozwija się, bo chce tu mieszkać coraz więcej ludzi - donosi "Gazeta Wyborcza Toruń".
Kilka tygodni temu na zlecenie gminy Wielka Nieszawka robotnicy zaczęli stawiać Centrum Sportu i Rekreacji. Główną atrakcją kompleksu będzie aquapark z 80-metrową zjeżdżalnią, sztuczną rzeką, urządzeniami do masażu, ścianką wspinaczkową i podgrzewanymi leżankami. Obok stanie hotel dla 60 gości ze spa, strzelnicą sportową i salami konferencyjnymi. Całość za 35 mln zł buduje inowrocławski Alstal - firma, która postawiła toruńską Motoarenę. Kompleks ma ruszyć pod koniec lutego 2011 r.
To niejedna inwestycja w gminie. Właśnie rozpoczęły się prace w Cierpicach, gdzie powstaje ogólnodostępne boisko wielofunkcyjne wraz z parkingiem na ponad 40 aut. Koszt budowy to ok. 700 tys. zł.
2 grudnia ma być gotowe przedszkole w należącej do gminy Małej Nieszawce. Powstanie w rozbudowanym Gminnym Ośrodku Kultury. Z kolei znajdująca się w pobliżu szkoła podstawowa właśnie jest powiększana o nowy pawilon. Prace zakończą się w lipcu przyszłego roku. W nowych pomieszczeniach będą się uczyć najmłodsze dzieci, z klas 0-III. Na oba obiekty gmina wyda ponad 3 mln zł.
Gmina rozbudowuje też - za niecałe pół miliona złotych - sieć wodociągowo-kanalizacyjną. Rury kładzie na małych odcinkach, bo prawie wszyscy mieszkańcy są już podłączeni do sieci. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.