PARTNER PORTALU
  • BGK

Szansa na unijne dotacje w Jaworznie

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    4 marca 2010 - 22:09

Zwiększa się szansa na pozyskanie przez miasto Jaworzno zewnętrznych środków z Funduszy Unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na budowę kanalizacji sanitarnej w północnych dzielnicach miasta.
Złożony przez MPWiK projekt pt. „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna – faza I” poddawany jest kolejnej analizie, tym razem przez ekspertów z inicjatywy JASPERS. Grupa JASPERS to panel ekspertów działająca przy Komisji Europejskiej, której celem jest bezpłatna pomoc doradcza i usprawnianie dużych projektów ubiegających się o finansowanie z unijnych funduszy. Na początku marca przedstawiciele tej organizacji gościli w Jaworznie.

W obecnej chwili w ramach projektu, wykonano w całości dokumentacje projektowe dla czterech osiedli. Dla dwóch z nich uzyskano decyzje o pozwoleniu na budowę. Przeprowadzono także ocenę oddziaływania na środowisko, która zakończona została zgodą na realizację przedsięwzięcia.

Sama wizyta miała na celu zapoznanie się z terenem realizowanej inwestycji oraz z działalnością MPWiK. Wizyta opierała się także i związana była z merytorycznymi dyskusjami na temat technicznych, ekologicznych i ekonomicznych aspektów projektu. Program wizyty oprócz panelów dyskusyjnych, zakładał także zwiedzanie obiektów już zrealizowanych oraz tych, które czekają na realizację.

Na ostateczny werdykt czy wniosek zostanie pozytywnie zaopiniowany trzeba jeszcze czekać. Jeśli projekt przejdzie pozytywnie wszelkie oceny Jaworzno będzie miało szanse na wybudowanie mieszkańcom ponad 78 km kanalizacji sanitarnej, której funkcjonowanie pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne.

Szacunkowa wartość projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna – faza I”, opiewa na kwotę 172 mln zł. Dofinansowanie unijne, o które MPWiK zabiega to 105 mln zł.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.