PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczawno-Zdrój zyska obwodnicę

  • JL    27 marca 2010 - 08:52
Szczawno-Zdrój zyska obwodnicę

Zaczyna się budowa nowej drogi wojewódzkiej, kolejnego odcinka połączenia Wałbrzycha z projektowaną drogą szybkiego ruchu S-3. Trasa posłuży jako obwodnica Szczawna-Zdroju.
Inwestycja pochłonie ok. 29 mln zł. Drogowcy oddadzą 2,5 km trasy w końcu listopada 2012 r. Będzie ona kolejną częścią wybudowanego w 2008 r. odcinka drogi od skrzyżowania w obrębie centrum handlowego, przez nasyp kolejowy w Szczawnie-Zdroju.

Kierowcy zyskają do dyspozycji dwupoziomowe bezkolizyjne skrzyżowanie z drogą nr 375, składające się z wiaduktu drogowego, dwóch rond i łącznic między rondami, oraz z głównym ciągiem obwodnicy. Powstaną przepusty nad drogą główną i pod zjazdami, a także droga serwisowa dla terenów przeciętych obwodnicą. W skład trasy wejdzie też wiadukt nad drogą gminną. Całość inwestycji dopełnią sieci kanalizacji deszczowej, chodniki i ścieżki rowerowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Radek, 2010-10-26 12:23:49

    Bzdura Wałbrzych nie będzie miał ani bezpośredniego ani tez pośredniego wpięcia do drogi S3 ponieważ dwa węzły w jego pobliżu powstana w Ptaszkowie k. Kamiennej Góry lub w Bolkowie czyli ok.25km od Wałbrzycha pomimo iz pod nosem bo ok. 5km od Wałbrzycha będzie przechodziła droga ekspresowa z tunelem... podziemnym  rozwiń