PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin: 73 mln zł z UE na drogę łączącą miasto z A6

  • aw/PAP    22 maja 2017 - 15:30
Szczecin: 73 mln zł z UE na drogę łączącą miasto z A6
Kolejne inwestycje drogowe realizowane na Pomorzu Zachodnim (fot.twitter.com/MIB_GOV_PL)

- Drogi, po których będziemy jeździć nie mają barw partyjnych, ale jako polityk mam satysfakcję ogłosić, że to PiS realizuje na Pomorzu Zachodnim to, co obiecaliśmy – powiedział wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.
• Szczecin otrzymał 73 mln zł z funduszy unijnych na drogę łączącą miasto z A6.

• Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński przekazał w poniedziałek (22 maja) wojewodzie zachodniopomorskiemu Krzysztofowi Kozłowskiemu umowę o dofinansowaniu przebudowy drogi łączącej Szczecin z autostradą A6.

• Inwestycja zakłada przebudowę skrzyżowania ul. Floriana Krygiera z ul. Granitową oraz powstanie nowego mostu drogowego przez rzekę Regalicę.

 

"To jeden z 27 projektów dla polskich miast, które potrzebują zwiększenia dostępności i poradzenia sobie ze zwiększającym się ruchem samochodem" - powiedział wiceminister Kwieciński. "Po zwiększeniu środków do 3,5 mld zł, projekt ze Szczecina otrzymał finansowanie. Będzie to dodatkowy bodziec dla rozwoju regionu" - zaznaczył.

Całkowita wartość projektu to 85,5 mln zł, z czego blisko 73 mln zł pochodzi z dofinansowania unijnego z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Zakończenie inwestycji jest planowane na grudzień 2019 r.

"Powtarzaliśmy to będąc w opozycji, powtarzamy to dzisiaj mając na ramionach odpowiedzialność za nasze państwo, że Pomorze Zachodnie nie ma barw partyjnych" - powiedział w wicemarszałek Joachim Brudziński. 

"Oprócz tego projektu podpisaliśmy także mniejsze dwie inwestycje w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych, to przebudowa drogi krajowej numer 31 w miejscowości Radziszewo oraz przebudowa odcinku drogi krajowej nr 20 Janikowo - Drawsko Pomorskie" - poinformował w Szczecinie wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Wiceminister Szmit przekazał również informację o rozpoczęciu drugiego etapu przetargu na budowę obwodnicy Warzymic i Przecławia. Nowa dwujezdniowa trasa o długości 6,5 km o dwóch pasach w każdym kierunku połączy rondo Hermana Hakena w Szczecinie z autostradą A 6. Inwestycja obejmuje także budowę nowego węzła Kołbaskowo. Część nowej trasy od autostrady A6 do wsi Smętowice będzie początkiem planowanej Zachodniej Obwodnicy Szczecina.

Podpisanie umowy planowane jest pod koniec br. Budowa obwodnicy ma zostać zakończono w 2021 r. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.