PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin chce sprzedać inwestorom 18 ha gruntów

  • PAP    12 marca 2014 - 17:43

Władze Szczecina chcą sprzedać około 18 ha gruntów pod inwestycje w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Przygotowane do sprzedaży nieruchomości mają być zbyte w przetargach - informują służby prasowe magistratu.




Stosowne uchwały na temat sprzedaży gruntów mają zapaść na najbliższej sesji rady miasta.

Szczecin chce sprzedać trzy nieruchomości na terenie Dunikowa, zajmujące od ok. 1,3 ha do ponad 4,2 ha, oraz pięć działek w Trzebuszu; powierzchnia każdej z nich to ponad 2 ha.

Tereny przygotowane do sprzedaży leżą w sąsiedztwie autostrady A6, portu lotniczego w Goleniowe, granicy polsko-niemieckiej oraz centrum Szczecina.

W Szczecinie funkcjonują dwie SSE - Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Mielec, działająca w Szczecinie od lipca 2010 roku i poszerzona w sierpniu 2013 roku, oraz Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA, która zaczęła działać od sierpnia 2013 roku. W sumie zajmują ponad 130 ha.

Potencjalny inwestor może skorzystać z takich zachęt inwestycyjnych jak zwolnienia z podatku CIT oraz z podatków lokalnych.

Po poszerzenie specjalnych stref ekonomicznych o nowe tereny w 2013 roku, przybyły w nich dwie duże inwestycje. Pierwszą prowadzi firma Teleyard, która w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na blisko 40 ha będzie produkować duże konstrukcje stalowe. Z kolei na wyspie Ostrów Brdowski w podstrefie Euro-Park Mielec na ok. 21 ha inwestycję prowadzi firma Bilfinger Crist Offshore Sp. z o.o., budująca fundamenty morskich wież wiatrowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.