PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin kończy budowę miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Klubu Seniora

  • JS    22 listopada 2017 - 22:29
Szczecin kończy budowę miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Klubu Seniora
Inwestycję w formule zaprojektuj i wybuduj realizuje Inwest Budowa Sp.z o.o . Koszt prac to ok 1 mln zł. (fot. wiadomosci.szczecin.eu)

Kończą się prace związane z budową pierwszego miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Klubu Seniora w prawobrzeżnej części Szczecina.
Placówki powstają w budynku przy ul. Młodzieży Polskiej 28-28a -30 w Zdrojach. W imieniu Gminy inwestycję realizuje TBS Prawobrzeże.

W remontowanych obecnie pomieszczeniach o łącznej powierzchni 225 m2 powstają m. in.: sale do rehabilitacji i terapii, jadalnia, sala telewizyjna oraz biblioteczna z klubokawiarnią, pokój odpoczynku i wyciszenia, gabinet pielęgniarski. Całość będzie wykończona w standardzie „pod klucz” oraz wyposażona w meble i sprzęt, potrzebny do różnorodnych form spędzania czasu przez seniorów. Pomieszczenia będą dostosowane do osób niepełnosprawnych. Zakłada się, że w ciągu dnia z placówek będzie mogło korzystać łącznie ponad 50 osób. 

Sale przeszły już gruntowny remont: ustawiono ściany działowe, położono nowe instalacje i tynki oraz zaizolowano ściany. Obecnie trwają, prace wykończeniowe m. in.: malowanie pomieszczeń, montaż płytek w łazienkach i kuchni, układanie wykładzin i prace elewacyjne itd.

Inwestycję w formule zaprojektuj i wybuduj realizuje Inwest Budowa Sp.z o.o . Koszt prac to ok 1 mln zł. Obecnie w Szczecinie funkcjonuje siedem takich instytucji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.