PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin ma basen światowej klasy

  • RAF    8 listopada 2010 - 10:55
Szczecin ma basen światowej klasy

W Szczecinie otwarto basen olimpijski - najnowocześniejszy w Polsce, spełniający wszystkie aktualne wymogi dla takich obiektów.
Szczecin ma w końcu olimpijski basen - jedyny taki w regionie i pierwszy w Polsce spełniający wszystkie międzynarodowe wymogi. Dla miasta to wyjątkowe wydarzenie, bo na sportowy obiekt tej klasy trzeba było czekać dziesięciolecia.

Za rok w grudniu 2011 r. oczy całej pływackiej Europy będą zwrócone właśnie na Mistrzostwa Europy w pływaniu w Szczecinie.

Olimpijski basen powstał w 18 miesięcy. Prace rozpoczęły się od wyburzenia starej, wysłużonej odkrytej pływalni. Nowy basen powstał obok istniejącej 25-metrowej pływalni krytej należącej do Szczecińskiego Domu Sportu.

W podjęciu decyzji o budowie basenu bardzo pomogły międzynarodowe sukcesy szczecińskich pływaków. Mistrzostwa świata Sawrymowicza i Stańczyka, medale mistrzostw Europy Baranowskiej.

Floating Arena - bo tak nazywa się pływalnia - ma 1250 metrów kwadratowych lustra wody, na trybunach może zasiąść ok. 1750 osób. Są też pomieszczenia dla prasy, ratowników oraz szatnie dla sportowców i widzów, ogólnodostępne gabinety odnowy. Przed obiektem może zaparkować 100 aut i 6 autobusów. Na pływalni wykorzystano nowatorskie w Polsce rozwiązania, m.in. jest tu basen treningowy z przeciwprądem do trenowania wytrzymałości.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Robert ze Szczecina, 2010-11-08 14:43:53

    Wreszcie! A w tą sobotę przyjadą pierwsze niskopodłogowe tramwaje z Pesy do Szczecina. W końcu Szczecin rusza z miejsca.